Imaginárium v Lucerně

2. ledna 2010 v 13:44 | BANG

V pražské Lucerně poprvé promítali poslední film Heatha Ledgera

Pražské kino Lucerna na Nový rok připravilo lahůdku. Svou 101. sezonu zahájilo předpremiérou nového filmu slavného britského režiséra Terryho Gilliama Imaginarium dr. Parnasse, v němž se naposledy objevuje talentovaný Heath Ledger.

O roli zesnuléhoi Heatha Ledgera se ve filmu Imaginarium dr. Parnasse podělili Johnny Depp, Jude Law a Colin Farrell.


O roli zesnuléhoi Heatha Ledgera se ve filmu Imaginarium dr. Parnasse podělili Johnny Depp, Jude Law a Colin Farrell.
Z filmu Imaginarium dr. ParnasseZ filmu Imaginarium dr. ParnasseZ filmu Imaginarium dr. ParnasseZ filmu Imaginarium dr. ParnasseCannes 2009 - Verne Troyer k filmu Imaginarium Dr.Parnasse. Prohlédni fotky
Z filmu Imaginarium dr. ParnasseSál se na Nový rok zaplnil ze svou třetin. Ostatní česká kina film uvedou na konci ledna. Gilliamovo dílo si v pátek v Praze nenechalo ujít několik známých osobností, v hledišti byli například herci Pavel Liška nebo Jiří Lábus.
"Čekám, že to bude v podobném duchu jako předchozí Gilliamovy filmy, čekám podobnou imaginativní záležitost, zajímavý už je jen ten název," řekl Lábus.
Nový snímek člena legendární britské komediální skupiny Monty Python téměř zůstal nedokončen, když uprostřed filmování náhle zemřel představitel Tonyho, mladý herec Heath Ledger.

vzpomínky bez slz

V Cannes se v květnu tleskalo poslednímu filmu Ledgera.
"Myslel jsem, že je prostě konec a jedeme domů, lidé kolem mě ale řekli, že film musíme dokončit. Vymysleli jsme, že když postava projde zrcadlem, změní se její tvář, proto roli dokončili další herci. Nevěřili jsme, že to vyjde, ale bylo to výjimečné," uvedl Gilliam.
Víceméně na počest zesnulého kolegy postavu Tonyho nakonec ve filmu postupně představují hvězdy Johnny Depp, Jude Law a Colin Farrell.
Jude Law - PrázdninyJohnny DeppZlaté glóby 2009 - Los Angeles, Colin Farrell
Australský herec Heath Ledger zemřel na konci ledna 2008 ve věku 28 let. Příčinou smrti bylo předávkování léky. Ledgerovou nejslavnější rolí byla role Ennise del Mara ve snímku Zkrocená hora, kde ztvárnil homosexuálního kovboje. Za ni byl nominován na Zlatý glóbus i na Oscara. Zlatou sošku získal až posmrtně za roli šíleného Jokera v batmanovském snímku Temný rytíř. - Čtěte Hvězda Zkrocené hory zemřela předávkována léky

Smlouva s ďáblem

Děj Imaginarium dr. Parnasse vypráví příběh doktora Parnasse (Christopher Plummer), který vyhrál nesmrtelnost v sázce s ďáblem panem Nickem. O mnoho století později našel pravou lásku a s ďáblem podepsal novou smlouvu. V ní stálo, že se vzdává své nesmrtelnosti výměnou za mládí, ale jeho prvorozené dítě se v den svých 16. narozenin stane majetkem pana Nicka.
Snímek Imaginarium dr. Parnasse měl být tuzemským divákům představen loni na začátku srpna. Režisér a scenárista Gilliam se tehdy zúčastnil slavnostního zahájení Festivalu nad řekou v Písku, kde se stal prvním držitelem Ceny Miroslava Ondříčka za celoživotní přínos světové kinematografii. Film nakonec nemohl být v Písku uveden kvůli zásahům distributora.

Začátky

Gilliam začínal kdysi jako ilustrátor a komiksový malíř. Na jeho kontě jsou například snímky Brazil, Dvanáct opic či Strach a hnus v Las Vegas.

Terry Gilliam je znám svým pozitivním vztahem k České republice. V roce 2006 například na karlovarském festivalu představil svůj snímek Krajina přílivu a zdůraznil, že jeho inspirací byl český surrealistický filmař Jan Švankmajer. "Viděl jsem Alenku i Fausta, je to návykové, když vidíte, jak maso leze po scéně, Švankmajer je úžasný, brilantní člověk," složil poklonu Švankmajerovi.
Častý host festivalů v Česku včetně Letní filmové školy v Uherském Hradišti před časem v Praze osobně představil snímek Kletba bratří Grimmů.
Člen populární skupiny Monty Python John Cleese loni v říjnu při přebírání ceny za celoživotní dílo od Britské akademie filmového a televizního umění (BAFTA) v žertu prohlásil, že jméno Terry je zřejmě "československého původu".

ZDROJ: iDNES.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nine (DH) Nine (DH) | Web | 3. ledna 2010 v 8:35 | Reagovat

Cožeeeeeeeeeeee?! No ale koukám, že to bylo jen pro "smetánku" asi... Se maj :-( A i nemaj... :-) (i když jim to je asi "jedno")

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama