Leden 2010

Z nudy...

31. ledna 2010 v 15:36 | BANG
Omlouvám se, že to tu teď opět tak stálo a stojí, nějak teď na blog není čas. Mělo by se to změnit článkem Avatar - včera jsem na tom filmu byla a brzy by tu měla přibýt moje recenze...


Jinak Imaginárium už drancuje naše kina.. Je mezi vámi nějaký takový šťastlivec, co už ho viděl?? Jestli jo, určitě napište názor do komentářů!! (u nás bude až 18tého února, takže já si bohužel počkám :(...)

Batman and Robin = nejhorší film vůbec

31. ledna 2010 v 14:30 | BANG
Časopis Empire, který chrlí jeden žebříček za druhým, vychrlil další - 50 nejhorších filmů vůbec. A první místo obsadil nechvalně známý Batman a Robin.

A proč?
Většina kritiků se totiž shodne na tom, že krom zadku představitelky Batgirl na filmu není vůbec nic zajímavého... Možná je to pravda, sama jsem to neviděla a ani tu chuť nemám...
Tu máte celý žebříček:
 1. Batman and Robin
 2. Bojiště Země: Sága roku 3000
 3. Guru lásky
 4. Vyzvednutí Titaniku
 5. Velkej biják
 6. Nebeská brána
 7. Sex Lives of the Potato Men
 8. Stalo se
 9. Highlander 2 - Síla kouzla
 10. Místnost
 11. Tohle je Sparta!
 12. Norbit
 13. Mstitelé
 14. Disaster Movie
 15. Catwoman
 16. Plán 9
 17. Někdo to rád blond
 18. Pavučina snů
 19. Láska s rizikem
 20. Trosečníci
 21. Sám v temnotě
 22. Čelisti IV : Pomsta
 23. Freddyho úlet
 24. Nebezpečná rychlost 2
 25. Transformers: Pomsta poražených
 26. Stát se hvězdou
 27. Street Fighter: Poslední boj
 28. Prostě sexy
 29. Apokalypsa
 30. Scary movie
 31. Růžový panter 2
 32. Spirit
 33. Ultraviolet
 34. Vím, kdo mě zabil
 35. House of the Dead
 36. Eragon
 37. Max Payne
 38. Maska Junior
 39. Dračí doupě
 40. Superman IV: The Quest for Peace
 41. Van Helsing
 42. Parting Shots
 43. Rok jedna
 44. Matrix Revolutions
 45. Blade: Trinity
 46. Kačer Howard
 47. Perfektní servis
 48. Taková rodinná romance
 49. Showgirls
 50. Spider-Man 3

Heath Ledger: dva roky po smrti v premiérovém filmu!

24. ledna 2010 v 19:29


Praha - Začíná poslední kolo Ledgerománie - do kin právě přichází výpravná fantasy Imaginárium dr. Parnasse. A v pátek 22.ledna uběhnou přesně dva roky od okamžiku, kdy celý svět zasáhla zpráva o smrti Heatha Ledgera. Jen den předtím startuje v českých kinech nová fantasy režiséra Terryho Gilliama Imaginárium doktora Parnasse, Ledgerův poslední film. Projekt, jehož dokončení nikdo nepředpokládal, jelikož Heath Ledger zemřel právě uprostřed jeho natáčení, se podařilo vzkřísit. Jeho roli si mezi sebe rozdělili hned tři herci - Colin Farrell, Jude Law a Johny Depp.
Poslední role Heathe Ledgera - v Gilliamově Imagináriu Dr. Parnasse hraje Tonyho
Poslední role Heathe Ledgera - v Gilliamově Imagináriu Dr. Parnasse hraje Tonyho
Autor: HCE
Heath Ledger všechny ohromil fenomenální kreací jako Joker v batmanovském hitu Temný rytíř. Role mu přinesla Oscara (bohužel až posmrtně) a díky ní se z něj stala hvězda první velikosti.
"Už během natáčení jsme všichni tušili, že jakmile bude Temný rytíř v kinech, Heath bude v té nejvyšší lize a režiséři se o něj poperou," vzpomíná režisér Terry Gilliam.

Heath po Temném rytíři? Hvězda první velikosti!

A právě on vsadil na své tušení a už během batmanovského natáčení získal Ledgera do hlavní role svého připravovaného filmu Imaginárium dr. Parnasse.

Heath Ledger předvádí v Imagináriu opět extrémně intenzívní výkon, do příprav filmu ale vstoupila nešťastná kombinace prášků na spaní. Každý jiný režisér by v tu chvíli natáčení vzdal, Ledgerova role ve filmu je zásadní a natočeno již bylo příliš mnoho nákladných scén, než aby jej mohl jednoduše nahradit jiný herec. To, co ale Gilliamovi nemůže nikdo upřít, je obrovská představivost, fantazie a houževnatost. Ostatně proč nevyužít faktu, že celý film je vlastně o výpravách z běžné reality do jiného, fantastičtějšího světa? Proč by se nemohla z každé výpravy vracet stejná postava, ale v podání jiného herce?

Depp, Law a Farrell: Honorář věnovali Heathově dceři

Roli Tony, tuláka Tonyho, kterého zachrání divadelní společnost dr.Parnasse před smrtí oběšením, následně převzali Colin Farrell, Jude Law a Johny Depp. Všichni tři svůj úkol pojali jako poctu Ledgerovi. Honorář věnovali jeho dceři.

Filmu není smutnou tryznou, nepostrádá řadu humorných scén, v nichž je jasně cítit Gilliamůn základ ve skupině Monty Python.
"Nevím jak by Imaginárium vypadalo, kdyby ho Heath dotočil. Dal bych cokoliv abych to mohl vidět. Myslím, že po tom, čím jsme prošli, je ten film pro diváky zajímavější a vlastně i zábavnější. Není tak temný, jak původně měl být. Což je tedy opravdu velká ironie. Ale jsem neskonale vděčný, že jsme ho dotočili. Nejen proto, že vím, že je to sakra dobrý film, ale i proto, že vím, že by to tak Heath chtěl. Je správné, že právě tohle je jeho poslední film; něco, co dělal z lásky a pro vlastní potěšení," dodává Terry Gilliam.

Heath Ledger (Tony)
Imaginarium dr. Parnase je vůbec posledním filmem mladého herce, který nečekaně zesnul v pouhých osmadvaceti letech. Film se díky nečekanému úmrtí představitele hlavní role a vycházející herecké hvězdy první velikosti Heatha Ledgera stal smutnou legendou už během svého vzniku.

Heath Ledger se narodil v australském Perthu, odkud ve svých sedmnácti vyrazil do Sydney s 69 centy v kapse a velkou touhou prorazit před kamerou. Po několika zapomenutelných rolích v nízkorozpočtových snímcích a televizních seriálech přišla v roce 1999 gangsterská komedie Ruce pryč - a ta mu pootevřela dveře do Hollywoodu. Právě tady ještě téhož roku prozářil svou přirozenou drzostí romantickou komedii Deset důvodů, proč tě nenávidím - teenagerskou variaci na Shakespearovu hru Zkrocení zlé ženy.

O rok později si zahrál syna Mela Gibsona v historickém dramatu Patriot z období bojů za americkou nezávislost. A pak už to jelo jako na běžícím pásu: dobrodružný Příběh rytíře, postava slabošského syna Billyho Boba Thorntona v Plesu příšer a hlavně pak Kletba bratří Grimmů, při jejímž natáčení se poprvé sešel s režisérem Terrym Gilliamem. Oba si kápli do noty a stali se z nich přátelé. Terry prý Heatha zbožňoval a choval se k němu jako k vlastnímu synovi.

Následovala role svůdníka Casanovy ve stejnojmenné lehkonohé komedii Lasse Hallströma či kritikou oslavovaný part homosexuálního kovboje ve Zkrocené hoře, za který byl Ledger nominován na Oscara. Sošku ale získal až o tři roky později za neuvěřitelný a doslova fenomenální výkon ve svém ďábelském pojetí padoucha Jokera v Batmanovském filmu Temný rytíř. Bohužel již posmrtně. Chronický nespavec totiž v lednu téhož roku vydechl naposled poté, co nešťastně zkombinoval předepsané léky. Bylo to právě v polovině natáčení Imaginaria dr. Parnasse…
Z dalších rolí: Ned Kelly (2002), Legendy z Dogtownu (2005), Candy (2006), Beze mě: Šest tváří Boba Dylana (2007)

Zdroj: Bulvár.cz

Nový design k Imagináriu

24. ledna 2010 v 12:05 | BANG
Vzhledem k tomu, že Imaginárium je u nás už třetím dnem v kinech, jsem se rozhodla pozměnit konečně design (ten starý byl příšerný a lezl mi na nervy). Chtěla jsem zase změnu, a protože jsem líná, jednoduše jsem si stáhla obrázek na www.entertaimetwallpaper.com a dala ho do boku. Bohužel tam zavazí ten copyright, ale co se dá dělat, odstranit ho nemůžu :-(

Tady je náhled celé stránky:

Řešení pro ty, co se jim špatně zobrazuje design (jako například na tomhle obrázku):

Pokud vás to bije do očí, můžete si to změnit ve vaší nabídkové liště.
Cesta...:
Nástroje - Lupa - a tam si zvětšíte rozlišení (nejspíše na 100 - 125%)

Tak doufám, že se vám ten design bude líbit a bude hlavně funkční! :)

InTouch + Glanc - Tohle nepropásněte!

24. ledna 2010 v 11:32 | BANG
Malý výstřižek z InTouch. Nezabývá se ničím jiným než Imagináriem... Počítám, že s takovou slávou toho filmu tu těch výstřižků bude spousta...

A teď výstřižek z Glancu - Tohle asi nedohraju?? To není moc vtipné...

Šmajda se opičí?

23. ledna 2010 v 12:01 | BANG

Šmajda: Sexsymbol jako Heath Ledger!11.01.2010 12:50Neposlušné vlasy, velké charisma, sexapeal a klučičí pohled. Čas.sk našel podobnost mezi Mirem Šmajdou (21) a hercem Heathem Ledgerem (†28).

(tenhle článek je stáhlý ODTUD. Já teda nevím co k tomu říct. Jak můžou ty dva srovnávat?? Naštěstí se jedná spíš o srovnávání vzhledu a ne talentu, protože to by dopadlo jinak.

PS: vzhledem že takové *** píše Blesk, který už neví coby, tak se není čemu divit.)

Poslední rozloučení

23. ledna 2010 v 11:35 | BANG
V tuto chvíli jsou tu největší události ledna. Smrt a "zmrtvýchvstání" Heatha. I když slavíme dvouleté výročí jeho smrti, stále vesele poskakuje na plátně.

Nechci se ani tak moc vracet k jeho tragické smrti, spíš k tomu, co v životě dokázal.

Natočil nepřeberné množství dokonalých filmů až po Temného rytíře a Imaginárium. Téměř založil rodinu. Splnil si svůj sen - dostal Oscara za nepopsatelný výkon v roli Jokera.

Ale co bude dál? Doteď jsme se mohli těšit na jeho poslední film, ale co až ho uvidíme? Pak už nebude na co se těšit.

Heathova genialita však ovlivnila mnoho lidí. Inspiroval spoustu lidí, kteří jdou v jeho stopách a tvoří videa možných pokračování Temného rytíře, někteří je dokonce natáčejí.

Jeho představivost dala spoustě komixům, filmům i hrám novou podobu Jokera, tentokrát děsivějšího a šílenějšího než jaký kdy mohl být.

Můžeme taky sledovat, jak Matilda roste a stává se skoro úplnou kopií Heatha.

Takže i když Heath zemřel, nechal nám spoustu odkazů, díky kterým s námi žije dál...

Český plakát k Imagináriu!!

12. ledna 2010 v 19:58 | BANG
Zatím jsem nenašla plakát v pořádné velikosti, tak ho tu dávám aspoň takový... Každopádně se skoro vůbec neliší od originálu... Což je vlastně dobře...


Gorillí recenze Imaginária

10. ledna 2010 v 14:21 | BANG
Šťastlivci z redakce Gorilly.cz měli tu možnost zhlédnout Imaginárium dr. Parnasse. A co na to říkají??

Recenze: Imaginarium dr. Parnasse - pomník tragicky zesnulého Ledgera

Monty Python Terry Gilliam se hlásí se svým nejnovějším počinem. Dokázal své exploze fantasie ukočírovat, nebo se mu rozpadly pod rukama?
Nejen díky působení v humoristické skupině Monty Python, patří režisér Terry Gilliam k živoucím legendám. Snímky jako Brazil, 12 opic nebo Strach a hnus v Las Vegas zanechaly ve filmových dějinách skoro stejný zářez, jako zmiňovaní Pythoni. Přesto si troufám tvrdit, že minimálně poslední dobou se o věhlasného tvůrce, víc než většinový divák, zajímá především klubová scéna. Situace je poněkud odlišná u snímku, jímž se zaobírá tahle recenze. Imaginarium bylo totiž posledním filmem, ve kterém si zahrál předčasně zesnulý Heath Ledger.
Krom toho že, je Imaginarium jakýmsi pomníkem, tečkou, za Ledgerovou kariérou, se hodně diskutoval i způsob, jakým se Gilliam rozhodl nešťastnou ztrátu řešit z praktického hlediska. Smrt talentovaného mladíka je samozřejmě pro filmový svět neuvěřitelnou tragédií, ale nedokončit natáčení? To by všechen zmar jenom znásobilo."Naštěstí", dá li-se o štěstí v takovéhle situaci vůbec hovořit, se Imaginarium odehrává v poměrně magickém světě, takže bylo možné, aby Ledgerovu roli dokončili další herci.


Ďáblovi upisovati se neradno jest

Příběh vypráví o faustovském doktoru Parnassovi, který ve své pýše uzavřel smlouvu s ďáblem. Získal tak sice zpět mládí a ženu svých snů, ale obchodování s ďáblem samozřejmě není jen tak. Na oplátku musí doktor čertovskému panu Nickovi odevzdat svoji jedinou dceru Valentinu, a to jakmile dovrší šestnáct let.
Pan Nick je ale hráč a uzavře s doktorem další sázku. Parnassus jezdí po kraji se svým kabaretem a nechává diváky vstoupit do magického zrcadla, které jim ukáže jejich tužby i strachy. Na konci každé takové zkušenosti čeká člověka volba. Jedna možnost je správná, druhá...nu, vede přímo do spárů pana Nicka. A právě kolem osudových rozhodnutí se celá sázka točí. Je jasné, komu se přičítá který "bod". Hraje se do pěti duší. Pokud Parnassus ďábla předběhne, dceruška bude přeci jen volná.


Ledger a ti druzí

Závodu o Valentininu duši se účastní, kromě starého doktora, nevědomky i Valentina sama, její platonický ctitel Anton, skrček Percy a tajemný cizinec, kterého divadelní společnost našla napůl oběšeného pod jedním z londýnských mostů. Oním cizincem je právě Heath Ledger. Proměna v jiné herce je pak vyřešena proměnou doslovnou. Jakmile záhadný Tony projde kouzelným zrcadlem, chápou se role postupně pánové Depp, Law a Farrel. A vzhledem ke kouzelnému charakteru země za zrcadlem, to působí naprosto přirozeně. Scénář si z daného faktu dokonce chvílemi tropí legraci. A nejen z toho, bizarních žertíků je tu na každém kroku celá řada.
K hercům jako takovým nelze než pronášet slova chvály. Zaskakující trio sice působí lehce profesionálním dojmem (v negativním slova smyslu), ale bůh ví, jak dlouhý čas měli na přípravu a jejich party navíc nepatří mezi nejdelší, takže o nějakém zažití postavy asi nemohla být řeč. Zbytek ansámblu dává do svého projevu onu neuchopitelnou špetku navíc, která povyšuje "pouhou" profesionální práci na umělecký výkon. Projev všech zúčastněných je lehce teatrální, ale je zcela jasné, že nadsazená poloha je ve všech případech záměrná. Ke zvolenému divadelnímu, až kabaretnímu, stylu zvolená mluva rozhodně pasuje. Pokud máme někoho z herců vypíchnout, tak je třeba říct, že Heath Ledger ještě jedinkrát dokazuje, jaká je ho nekonečná škoda.


Kabaretní atmosféra plná nápadů

Stejně jako dokáží okouzlit herci, dokáže okouzlit hudba, vizuální stránka a vůbec atmosféra, kterou se Gilliamovi podařilo vyčarovat. V jeho hlavě jako by nic nebylo nemožné. Nápad přebíjí nápad a fantasie, nebo imaginace chcete-li, tryská na každém kroku. Přirovnat se to dá jen těžko. Snad jedině zase ke Gilliamovi, k Burtonovi, k některým pohádkám... Zkrátka imaginace s velkým I. Bezostyšná, bohatá.
S příběhem už je to složitější. Gilliam zkrátka není pro každého. Na jednu stranu nelze režisérovi upřít jeho odvahu točit nekonvenčně. Mimo obvyklé vzorce, se zmiňovaným nadhledem, vtipem, nadsázkou a těžko popsatelnou, dětskou hravostí. Navíc vypráví dostatečně nepřímočaře na to, aby bylo třeba nad dějem trochu přemýšlet. A rozhodně je nad čím. Neděje se tak ale na úkor přehlednosti a takový balanc rozhodně není ve filmovém světě samozřejmostí!


Gilliam není pro každého

Tím ale výčet jednoznačných pozitiv končí. Ostatní aspekty filmu se vesměs nacházejí v rovině "buď a nebo". Záleží na typu diváka a momentální náladě. Děj je tu až na druhém místě, spíš jde o symboliku, látku k přemýšlení. Místy je film vyloženě lyrický. Osobně nemám problém jít tak daleko a říct na plná ústa, že Gilliam akorát potřeboval píseček pro svoji neuvěřitelně kreativní mysl, a že jeho blbnutí dalo nakonec dohromady film, je téměř zázrak. Zkrátka jde dle mého názoru o lehce nekompaktní slepenec delikátních ingrediencí.
Takže pokud máte raději dějové filmy a výlet do geniální, leč roztěkané a nezstavitelné, umělecké mysli bez pravidel vás třikrát neláká, mé hodnocení pro vás naprosto platí. Berte Imaginarium především jako pozoruhodnou kuriositu, která vás místy lehce znudí, místy vám vyrazí na čelo tázavé vrásky a místy vás svou nápaditostí ohromí. Pokud si chcete u filmu především pohloubat, opájet se jeho kreativitou a zažít zkrátka něco nového, pak jste na správné adrese a moje hodnocení si s chutí navyšte. Pro Gilliamovi fanoušky to platí dvojnásob. Ale jít by měli všichni, minimálně aby vzdali hold poslednímu Ledgerově hypnotickému výkonu.

Hodnocení: 7/10

PS: Závěrem je třeba ještě vychválit brilantní překlad Petra Palouše. Často nad titulky kroutím hlavou a nechápu, proč musí chudáci neangličtináři platit za výtvor člověka, který evidentně neumí ani anglicky, ani česky. Tady je naopak vše v nejlepším pořádku, pan Palouš si jazykovými hrátkami originálu poradil s bravurou hodnou obdivu.Imaginárium v Lucerně

2. ledna 2010 v 13:44 | BANG

V pražské Lucerně poprvé promítali poslední film Heatha Ledgera

Pražské kino Lucerna na Nový rok připravilo lahůdku. Svou 101. sezonu zahájilo předpremiérou nového filmu slavného britského režiséra Terryho Gilliama Imaginarium dr. Parnasse, v němž se naposledy objevuje talentovaný Heath Ledger.

O roli zesnuléhoi Heatha Ledgera se ve filmu Imaginarium dr. Parnasse podělili Johnny Depp, Jude Law a Colin Farrell.