This is it

2. prosince 2009 v 18:57 | BANG
Další přírustek do kategorie filmů. Tentokrát This is it - vydařený dokument o zpackaném turné (za což můžeme vděčit jedině zubaté a prapodivném Michaelově doktorovi). Ale dost o důvodech smrti - mrkněme na moji menší recenzi filmu...


Protože to není klasický film, nebude klasická ani tato recenze. Herci tu nejsou, odehrává se všechno na place... Takže trošku jinak - budu trošku popisovat, jaký ten zážitek vlastně byl pro mě, jakožto dost velkého fanouška...

Ve chvíli, kdy si kupuji lístek a hledám svoji řadu, jsem hodně zvědavá. Několikrát jsem i tady zmínila, že sestřihy můžou být v traileru dokonalé jak chcou, ale otázka jaký bude film.

Konečně sedím a na plátně se objevují první reklamy a já už začínám tušit, na jaké další filmy si zajdu. Pak se tam však objeví Michael. Začíná to takovými obecnými "kecy", co se mělo a nemělo dít atd atd. Konečně pustí hudbu.

Při první minutě vás "dokument" zaujme. V druhé minutě si začínáte pobrukovat známější písničky a po pěti minutách už je hulákáte zplna hrdla a je vám jedno, že se na vás celý sál dívá, stejní blázni jako vy se k vám přidají a ty prudčejší nátury syčí a pak se vám od hlavy začíná odrážet i popcorn. Prostě si to užíváte. Po chvíli vám trošku cukají nohy a ruky a máte dojem, že kdyby byl před sálem parket, trhnete si měsíční chůzi s Michaelem ;) A takhle je to skoro po celý film.

Víte, jak jsou například na Nově ukázané ty davy lidí hrnoucí se před porotu Superstar, aby vám řekli, že na to prostě nemáte? Fajn. Tak ty davy vynásobte.. hm... tak stovkou? Ne-li víc?

Sledujete obrovské zástupy lidí, jak chtějí vidět Michaela, chtějí mu zatančit, dostat se mezi ty nejlepší z nejlepších a doprovázet jej po celou koncertní šňůru. Vidíte nadané zpěváky, kteří by z fleku setřeli i Beyoncé a nedostanou se, i když přeletěli půl světa jen kvůli tomuto castingu. Panují tam obrovské emoce. Stovku po stovce se podaří vybrat taneční mágy. Pak i neobyčejné zpěváky. Musíte to v sobě prostě mít a zaujmout.

Když se podíváte na jakýkoli koncert slavné osobnosti, má tam tanečníky a doprovázející zpěváky. Prostě křoví. Hlavní pozornost se vztahuje zásadně na toho zpěváka, na celebritu. Odteď ale tyhle lidi neberu jako křoví. Beru je jako TY OSOBNOSTI, kteří ze sebe dostali to nejlepší a jsou hodni stát Michaelovi po boku. Je hezké, že to ve filmu ukázali.

Když se tanečníci naučí veškeré kroky, nastupuje se na podium. Pak se ale pozornost stočí zpět na Michaela. Pozorujete tu dokonalost pohybů a říkáte si, jak tenhle člověk, pobíhající jako málokterý náctiletý může mít padesát let? Není to nemožné, jen geniální. Zkuste si například svého padesátiletého dědečka představit, jak se takhle válí po podiu ;)

Když jsem ten film tak sledovala, vzpomněla jsem si i na pár nepříjemností s médii. Ukazovali Michaela doslova jako úchyla, co háže z oken děti a neustále mu upadává nos nebo se mu rozpadá zbytek obličeje. Když se ale podíváte na film, zjistíte, jak zlatý člověk to byl. Ke všem byl milý a měl neuvěřitelnou trpělivost se všemi na place. A navíc...

Král neříkal děkuji. Král říkal "Bůh ti žehnej."

A teď bych asi zmínila ty nejvýraznější písničky, které mě dostaly:

Thriller

Dokonalé provedení. Tanečníky převlekli za zombie, strašidla, mumie... ze hřbitova a dali je do 3D podoby. Představte si naplněný sál a mezi nimi létající "mrtvé nevěsty". Tohle opravdu nejde dost dobře popsat slovy. To prostě musíte vidět. Našla jsem na youtube nějaké to video (nejspíš tajně natočené v kině, kvalita tomu odpovídá). Ale doporučuju mrknout na to. Pokud nerozumíte anglicky nebo neslyšíte, protože v tom šumu to zaniká, jsou tam ještě španělské titulky ;) P.S. všimněte si Zombie-tance :D Michael válí :DEarth song

Tohle je moje srdeční záležitost. Byla to vlastně asi první písnička, kterou jsem od Michaela slyšela a jako malá jsem ji ještě pozorovala v Esu :D Digitálně vytvořená příroda je nádherná, sám Mike je z ní unešen. Tohle pro mě byl hodně silný okamžik a myslím, že i sám Král měl na krajíčku... Tady je k tomu video a dokonce v lepší kvalitě než předchozí. Vrchol dokonalosti jsou poslední vteřiny videa, kdy se za Michaelem objeví kombajn z plátna...


They don´t care about us

Tohle je nářez. Skvělá písnička a skvělá choreografie. Když si představíte tu masu pochodujících vojáků, teď na vás řvou basy z vymakaných reprobeden kina... Bohužel tu je jenom krátká nahrávka, ale stojí za to.
Samozřejmě je spousta dalších skvělých songů, jako Billie Jean, Bad, Beat it, Smooth Criminal... ale to bychom tu byli na dlouho :D

A konec filmu? Čekala jsem, že to bude nějaký doják, že tam bude něco takového, jak se všichni po té tragické zprávě sejdou a obrečí to a tím dojmou i diváky v kině. Nic takového tam nebylo. Možná byla trošku smutná scéna, kdy je This is it skoro připraveno, kdy stojí celý štáb, tanečníci, prostě všichni v kruhu a přejí si co nejvíce štěstí. Ale tenhle film vás nejspíš nerozpláče.


Jak to tak pozoruju, všude jenom všechno chválím. Tak je tu snad jediná věc, co mě trochu mrzela... Spíš taková maličkost - ten nejdůležitější song - písnička s názvem This is it - byla u titulek na konci filmu, kdy půlka sálu byla vyklizená a personál nás pomalu vyhazoval. Čekala jsem, že ta "titulní píseň" bude fakt na začátku...

Jak si to tak čtu, nehodnotím vlastně film. Hodnotím Michaelovu nezměrnou genialitu a muzikálnost...

NEDOKÁŽU SI ANI PŘEDSTAVIT, O CO BY SVĚT PŘIŠEL, KDYBY MICHAELOVA RODINA ODMÍTLA VIDEA Z NATÁČENÍ PROMÍTNOUT A STALA BY SE Z TOHO "TREZOROVÁ ZÁLEŽITOST". BYLA BY TO OBROVSKÁ ŠKODA A HROZNĚ MOC ZMAŘENÉ PRÁCE. TAKHLE JE FILM ASPOŇ POSLEDNÍ POCTOU PRO MICHAELA A POSLEDNÍM POTĚŠENÍM PRO JEHO ZATVRZELÉ FANOUŠKY.

A CO VY? BYLI JSTE NA FILMU? LÍBIL SE?

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Nine (DH) Nine (DH) | Web | 3. prosince 2009 v 8:57 | Reagovat

Nebyla jsem, ani nejsem nějaký fanoušek - myslím hudební celkově, já prostě ráda poslouchám rádio :-) Ale This Is It mě zajímá, i proto, že třeba byl promítán jen 14 dní, to není obvyklé :-) No a pak po tvé recenzi, myslím, že nic člověka nemohlo přesvědčit víc, aby se na film kouknul :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama