Listopad 2009

Zkrocená hora na NovaCinema

25. listopadu 2009 v 21:36 | BANG
Nenechte si ujít film "Zkrocená hora" zítra ve 20:00 na kanále Nova Cinema!!
Je to tříoscarový film, ve kterém si Heath střihl hlavní roli - kovboje Ennise Del Mara. Zahrál si zde s Jakem Gyllenhaalem a dokonce s Michelle Williams, kde se s Heathem seznámili... Michelle se stala Heathovou životní partnerkou a Jake kmotrem jejich miminka Matildy :)

Určitě se vám ten film bude líbit já na něho budu hledět tak posté :D

Nepovedlo se... Radost?

23. listopadu 2009 v 20:30 | BANG
Tak mám jednu dobrou zprávičku :)

Temnému rytíři se uchovalo prvenství v největších víkendových tržbách všech dob. se svými 158,4 miliony dolary zůstává první, za ním je Spiderman 3 a až za ním se drží Nový měsíc se 141 miliony. Tak snad vám to aspoň trochu zvedlo náladu :)

Čísla nevypovídají o kvalitě

22. listopadu 2009 v 20:36 | BANG

Tohle mě žere už delší dobu. Tak se to tu taky objeví... Jde o to, že mnohé filmy jsou posuzovány podle žebříčku výdělků... Ale jejich kvalita na tom nezáleží, i když se v ní mnohé promítne...
Hodně se teď mluví o Novém měsíci - pokračování ságy Stmívání. Překonal už dva rekordy Temného rytíře. Ale o čem se ve skutečnosti bavíme?

Pouze o věkové kategorii, kterou si režiséři vybírají. Je to o tom, že když si vyberu film, který bude náročnější a bude pro starší diváky, nikdy nemám šanci zaútočit na obrovskou masu teenagerů, kteří z filmu udělají kultovní hit.

Když si však vyberu ten "kultovní hit", přidám do něj prvky fantasy, nejlépe naberu inspirace z knížky, pak se pohrnou peníze. A tohle jsou pak ty částky, které se všude zvýrazňují.

Jenomže tady nejde o ty částky. Jde o kvalitu filmu. Pokud si vzpomínám, na první díl Stmívání jsem nenašla více jak pět příznivých komentářů na webovkách CSFD.cz. Všichni si stěžovali. Hloupý děj, téměř nereálný, špatné kamery, herci s nulovým talentem v hlavních rolích, stupidně napsaný scénář a dialogy, zbytečně dlouhé, zbytečně krátké a nevím co všechno, prostě každý si v tom něco najde. Rozhodně se Stmívání nedalo považovat za dobrý film. Přesto (snad díky knížce) zabodoval u mladých uječených slečen...

Tak můžeme teda věřit, že Nový měsíc se polepší? Změnil se režisér, což je možná tak jeden bod k dobru. Snad je film opravdu lepší.

Ale co Temný rytíř?

V roce 2008 byl vyhlášen nejlepším filmem roku, oceněn několika Oscary. Byli pro něj vybráni ti nejlepší, což ve filmu dokázali.

Hudba dostala spoustu ocenění a v čele s Hansem Zimmerem (soundtrack například k Pirátům z Karibku) se nemůžeme divit.

Film byl průkopníkem IMAX kamer, které odteď začali režiséři používat na spoustu filmů, do té doby tomu však nikdo nevěřil. Teď je tímto stylem natočen Harry Potter.

Dokážete si představit lepšího režiséra, který mohl dostat Batmanovskou ságu k oživení, než je Christopher Nolan? Dokážete si představit lepšího člověka, který by tenhle... ani nedokážu říct, jak dokonalý film to je, nedokážu to popsat... film dal dohromady?

A co ten scénář? Komplikovaný, vždy vše vychází až překvapivě, všechny dějové linky se spojí v jednu a završí to ohromným koncem. Mnohdy až zírám na tu dokonalost. Nikde žádná linka není zapomenuta a vždy z ní něco vyplyne. Navíc postavy jsou samy o sobě velice složité, mnohdy se v sobě samy nevyznají a člověk nikdy neví, jak silná je v nich ta "temná" stránka.

Nedokážu ani popsat úspěšnost tohoto projektu, nemluvím ani tak o té kampani (i když by taky stála za řeč), tu úroveň a úspěchy, které později sklidila.

TAKŽE DOUFÁM, ŽE VÁS TO UKLIDNILO, PROTOŽE ČÍSLA ZA FILM NEMLUVÍ A NEBUDOU VÁS POBUŘOVAT DALŠÍ PŘÍPADNÉ REKORDY NOVÉHO MĚSÍCE, PROTOŽE JE TO ZBYTEČNÉ. EXISTUJÍ DRAHÉ FILMY, CO SICE HODNĚ VYDĚLALY, ALE STAČÍ JEJ VIDĚT JEDNOU.

TEMNÝ RYTÍŘ DOKÁZAL OPAK. CO KDYŽ ZA 20 LET NEBUDE JASNÉ, KVŮLI ČEMU JSME PO STMÍVÁNÍ TAK BLÁZNILI? TEMNÝ RYTÍŘ SVÉ ÚSPĚCHY NESMAŽE. TENHLE FILM JE SRDCOVOU ZÁLEŽITOSTÍ MNOHA MILIONŮ LIDÍ A TAK TO TAKÉ ZŮSTANE.

NÁM NA ČÍSLECH NEZÁLEŽÍ, TAKŽE....


Filmový fenomén, který ovlivnil svět

22. listopadu 2009 v 19:35 | BANG
Na Gorille.cz vyšel článek na téma 10 největších filmových fenoménů, které změnily filmový svět. Stoprocentně stojí za přečtení...

A nedávala bych to tu, kdyby se tam nezmínili o Batmanovi.


4. Batman

"Mohl by tu být i Superman, ale byl to Batman, kdo celé ty roky držel statečně korouhev komiksových filmů vztyčenou, kdo zas a znovu bojoval za jejich místo ve světě filmu - a navíc úspěšně. Od Burtonova prvního Batmana až po Temného rytíře uplynulo skoro 20 let (přesně 19). Za tu dobu batmaní filmy nastřádaly hromady kasovních rekordů. Byl to navíc hned první Burtonův Batman, který ukázal, že temní hrdinové mohou oslovit diváky - a byl to Schumacherův Batman, který zpackanou čtyřkou potvrdil, kudy cesta nevede (i to je důležité). Batman je králem komiksových filmů, všichni ostatní se houpou na pavučinách ztemnělými sály v jeho stopách."Potěšilo mě, že se tam objevily filmy, které byly srdcovou záležitostí i pro mě, hlavně Jurský park a Harry Potter, což jsou opravdu fenomenální filmy a můžu je vidět i tisíckrát (stovku u mě stoprocentně přesáhly :D)...
Jo a to slavné Stmívání se objevilo za Batmanem;) Dobré ne?
A co vaše oblíbené filmy? Objevily se tam taky?


Rekord trochu posunut

21. listopadu 2009 v 20:08 | BANG
Vzpomínáte, kdy jsem vám psala, že rekord Temného rytíře v půlnočním promítání překonal šestý díl Harryho Pottera s názvem Princ dvojí krve?

Tentokrát se Temný rytíř i s Harrym posouvají o jednu příčku dolů a na první přichází druhý díl ságy Stmívání - Nový měsíc. Trumfnul Harryho o nějaké 4 miliony a Batmana o něco málo přes 8 milionů.

A co vy? Půjdete na Nový měsíc? Já si teda nemůžu pomoct, ale asi ve mě zvítězí zvědavost a půjdu se podívat, jestli ta změna režiséra přispěla k lepšímu a jestli se mi to začne konečně líbit... (první díl mi teda vůbec nesedl a trochu mi zkazil dojem z knížky no...)

Jinak víte, že první díl Stmívání režírovala Catherine Hadrwicke, která má zároveň na svědomí Legendy z Dogtownu a spolupracovala s Heathem?

17.11. - Změna

17. listopadu 2009 v 22:12 | BANG
Tak jsem trošku ještě upravila tu zelenou... Bylo to jak pěst na oko... Ta červená taky není žádná slavná... Ale aspoň o trošku lepší ;)

Náhled:


17.11. - Zase nový design...

17. listopadu 2009 v 22:06 | BANG
... a zase s ním je maximální nespokojenost :D Doufala jsem, že se mi konečně podaří dát tu animované záhlaví... ale bohužel :( je to moc velké... Kdyby jste měli nějaký trik, určitě napište, budu ráda ;)

Obrázek je z komixu No Man´s Land, který je nádherně nakreslený, akorát pěkně dlouhý, takže se tu s největší pravděpodobností neobjeví :D Musela jsem to tu dát, protože mě fascinoval ten Jokerův úsměv ;)

Tu je náhled celé stránky...

Trošku mi to tam ruší to zelené pozadí... Třeba se překonám a nahradím ho...

Gary Oldman - muž mnoha tváří

17. listopadu 2009 v 21:32 | BANG
Ano, řeč je o představiteli komisaře Gordona. Tohoto herce mám ráda nejen z batmanovek, ale i z Harryho Pottera, kde jste jej mohli vidět jako Siriuse Blacka.

Takže tu máte další přírustek do oblíbených herců.


12.11. - Design

12. listopadu 2009 v 21:22 | BANG
Tak je tu ten design, o kterém jsem neustále kecala a pořád nic nedělala... Jak jsem plánovala, že Halloweenský des tu nebude dýl než týden, tak to jsem taky nesplnila...

Ale tomuhle designu dávám tak týden, protože se nepovedl a moc se mi nelíbí... takže to tu počká do začátku prosince a pak tu definitivně dám Vánoční design... na ten se těším :D

Náhled celé stránky:

Takhle nějak to vypadá... Jdou špatně vidět písmenka na různé ploše a těch nedostatků je milion...
Jinak doufám, že nikdo nemáte Vistu, protože ani nechci vidět, jak by to vypadalo na ní... ale dokážu si to živě představit... bohužel na Vistě asi nepůjdou vidět ani články...
Takže tenhle des poletí brzo... Původně měl vypadat jinak...
Obrázek je z deviantart.com, jak jinak... a padl mi do oka... ale ten Nr.1 je stoprocentně tenhle:
Neuvěřitelně povedený, že?? Jako tenhle obrázek miluju a doufala jsem, že bude i tady na blogu, mám ho v dostatečné velikosti... ale bohužel to celé kazí ten copyright od deviantartu, proto jsem ho tady nedala :( a odstranit ho nemůžu, prý je to nezákonné :( Tak je tu aspoň takhle...
Tak teda doufám, že mi to prominete a já se pokusím to ještě nějak vyspravit, aby se na tomhle blogu daly aspoň číst články :)

Americký plakát

10. listopadu 2009 v 15:42 | BANG
Tak tady máte, jak bude vypadat americký distribuční plakát k Imagináriu... nevím, jak vám, ale mě se ty francouzské plakáty líbí víc..PS: pokouším se dát dohromady nějaký ten podzimní design... jenomže mám hrozně vánoční náladu a spoustu Jokerových obrázků o Vánocích :D Takže kdyby jste tu našli nakonec ten Vánoční design tak se nedivte :D

Patriot na Nova Cinema

7. listopadu 2009 v 17:23 | BANG
Jo jo, v pondělí 9.listopadu bude na kanálu Nova Cinema film Patriot, kde Heath sice nehraje hlavní roli, ale prý je to skvělý film... Já se na to budu dívat poprvé, tak jsem zvědavá ;)...


A o čem to vlastně je?

(zdroj CSFD.cz)

Benjamin Martin (Mel Gibson) je mírumilovný osadník, který chce své nejbližší za každou cenu
uchránit před krvavými hrůzami koloniální války. Když ale jeho domov
v Jižní Karolíně zpustoší anglická armáda,
Benjamin Martin pochopí, že pouze nezávislost Spojených států
zajistí jeho rodině klid a bezpečí. Z opatrného farmáře se stává legendární hrdina americké revoluce. (oficiální text distributora)

Někteří fanoušci Mela Gibsona říkají, že je Melův výkon slabší než ostatní, ale já jsem na ten film hodně zvědavá, protože pro Heatha bylo hraní s Gibsonem
hodně důležité v jeho nastávající kariéře... Tak snad se film bude líbit ;)

B-Man je v suchu...

2. listopadu 2009 v 16:13 | BANG
Není tomu dávno, kdy jsem se trochu víc strachovala, jestli náhodou This is it nepřebere Temnému rytíři trůn... Jak jsem se dívala, myslím, že to stoprocentně nehrozí.

This is it vydělal za premiéry 21,3 milionů... Temný rytíř za první promítací pátek vydělal 66,4 milionů dolarů, takže se opravdu není čeho bát ;) Jinak ve čtvrtek se na This is it chystám taky, tak čekejte nějaký ten článeček...

A já zase slibuju, že konečně začnu přidávat pořádné články :D

Imaginárium v UK boduje!!

1. listopadu 2009 v 12:37 | BANG
Zatímco u nás vstoupí film do kin ke konci ledna 2010, Imaginárium má za sebou měl velmi úspěšnou premiéru ve Velké Británii. Jenom za první víkend promítání vydělal film 905 786 tisíc liber (27,173,580 Kč). Promítal se během premiéry v 265 kinech, což znamená, že v jednom kině zaplatili diváci v průměru 3 418 liber (naše měna: přes 100 tisíc korun, kdybych to počítala že libra je 30 korun českých, ale je to víc). To dělá z Imaginaria jednu z nejúspěšnějších premiér.
Zdroj: Imaginárium dr. Parnasse na Facebooku