Gilliamovo prokletí

1. října 2009 v 17:34 | BANG
Aneb mohl proslulý režisér smolař za Heathovu smrt?


Nebojte, nejedná se o žádnou vraždu ani nic podobného ;) Jen jsem četla na jakémsi podivném americkém blogu o Terryho "prokletí" v souvislosti s Heathem.

Terry Gilliam je všeobecně znám, že i když má neuvěřitelné filmy, vždy se z natáčení stává peklo, protože se pokazí, co může. Například film Brazil, i přes veškeré úspěchy, se málem nedostal do kin. Producentům prostě nesedl konec a premiéru snímku odložili. Na neurčito.

Sám režisér považuje za svůj nejnáročnější projekt film Dobrodružství Barona Prášila. Film se měl natáčet podle slavné knižní předlohy. Natáčel se v Římě, ale většinu štábu tvořili Italové a anglicky nerozuměli ani slovo. Dokonce se neustále hroutily dekorace a vypadávaly kamery a to bez příčiny.
Přes veškerou snahu uvést film do kin se objevil pouze v pár klubových kinech (u nás nevyšel ani na DVD), proto je neprávem označen za Terryho propadák.

Další projekt se ani nedotočil. Byl to Don Quijote. Zde měli zazářit filmové hvězdy jako Johnny Depp se svou dlouholetou přítelkyní Vanessou Paradis nebo Jeanem Rochefortem. Tento projekt měl být uveden do kin dokonce před deseti lety. Nakonec se dotočil spíš dokument "Ztracen v la Mancha", což je vlastně verze seriálu Film o Filmu, který se nikdy nenatočil.

Ani herci to neměli nikdy lehké. Například Uma Thurman se zhroutila, po celodenním natáčení nahé scény, která se musela "vzpamatovávat" skoro týden. Šelmy, které v Baronu Prášilovi objevily, které museli veterináři předávkovat až k hranici kolapsu a pak jim dávat adrenalinové injekce na vzkříšení.
A další natáčení Terryho projektu - Imaginaria, taky nebylo nijak slavné. Nejen že režisér sháněl peníze všude možně. Když se peníze sehnaly, natáčení začalo a pak přišla rána pro všechny. Heathova smrt.

Chvíli se internetoví fanoušci "bavili" tím, že neustále psali, že Heatha zabil Joker, že z něho doslova zblbnul a z této role se zhroutil. Jako potvrzení svého výroku všude cpali, jak Heath seděl přes měsíc nad Jokerovou postavou a zkoumal chování schizofreniků a jeho vědomí to neuneslo.

Jenže pak toto tvrzení milým fanouškům vyvrátili Heathovi nejbližší, kteří o jeho problémech se spánkem věděli delší dobu - Heath trpěl nespavostí několik let před natáčením Temného rytíře.

A protože by návštěvnost na takových webovkách klesla, opět si vymysleli něco nového - Heatha Ledgera zabilo prokletí Terryho Gilliama. Tentokrát přitvrdili. Prý, kdyby Heath nekývl Terrymu na Imaginarium, vůbec by se něco takového nemuselo stát a Terrymu to dávají za vinu!

Tohle je i na mě dost silné kafe...

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Nine (DH) Nine (DH) | Web | 1. října 2009 v 19:58 | Reagovat

=-O =-O Vědí úplný kulový, kdyby chyby... Jako tohle je dost hnusný obvinění! Že má Gilliam se svými filmy pech je skutečně dobře známo, ale prostě... Tohleto? To je moc! Za Heathovu smrt může hodně okolností, ale ne Gilliam a jeho smůla. Ty vado, to je fakt hnus :-( Teda takhle si zvyšovat návštěvnost... že se ti lidi nestyděj... Mno asi ne

2 Barley Barley | Web | 1. října 2009 v 20:19 | Reagovat

njn co s trakovýma člověk udělá :(:(a nejhorší je, že třeba u toho prvního případu kdy obviňovali roli Jokera z Heathovy smrti převzaly uplně všechny bulvární časopisy :( a teď si dost lidí myslí že to byl psychopat nebo tak :(

3 Lila Lila | Web | 2. října 2009 v 19:41 | Reagovat

ale hovno,že by se to nestalo!! i kdyby heath vzal jiný film,mohlo se to stát,prootže dával svým rolím vždy všechno...zašel prostě dál,než jeho srdce uneslo to je celý,ať už ti lidi přestanou jeho smrt zveličovat do něčeho dramatickýho,když to byla jen zoufalá nehoda!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama