Batman Beyond

4. října 2009 v 22:15 | BANG
neboli Batman budoucnosti, jak chcete. Je to první část slibovaného článku, ve kterém najdete nového Batmana a informace o všech jeho nepřátelích, kde tenhle komix/seriál vznikl apod. ;)


Bruce má už nějaký ten rok a bojuje s novým Gothamem a větším počtem kriminálníků s lepším vyzbrojením. Batmanovi ubívá sil, a ve chvíli, kdy Bruce chytne srdeční záchvat přímo v akci, rozhodne se dát Bat-oblek na hřebík a jít do zaslouženého důchodu, stranou od všech a žít jen se svou věrnou dogou - Aceem (v překladu to znamená Eso - to není náhoda :D).
Gotham taky není to, co býval. Město již není tak temné, změnily se budovy, auta už nejezdí ale létají... Joker s Harley jsou mrtví a po jejich zákeřném útoku na druhého Robina donutí Bruce vzdát se svého obleku i Barbaru - Batgirl a Robina. Jenže Joker menší kriminálníky inspiroval natolik, že si založili gang s názvem Jokerz. Začínají úspěšně likvidovat město a ani policisté nejsou schopni je zastavit.


Pak ale Bruce zaměstná 16ti letého chlapce jménem Terry McGinnis. Nenávidí bezpráví a když mu Jokerz zabijí otce, je to pro něj poslední kapka. Dostane až příliš blízko k Bruceovi a zjistí, kdo vlastně ten slavný Bruce Wayne ve skutečnosti je. Nebo spíš byl. Snaží se jej přesvědčit, že být Batmanem má smysl, že Gotham Batmana potřebuje. Bruce jej ale neposlouchá. Nechce, aby přišel ještě někdo o život. Terry mu proto oblek ukradne. Ukazuje, že má na to stát se Batmanem.

Bruce samozřejmě nestojí stranou. Terrymu nabízí lepší práci na plný úvazek a stává se mu tím, čím pro něj kdysi býval Alfréd (který je mimochodem taky dobrých několik let mrtvý) - pomáhá mu s technikou, naviguje jej a radí, co kdy dělat.O Terrym

Terrymu je 16 let a studuje střední školu v Gothamu. Oproti Bruceovi má rodinu, ale teď už jen poloviční. Má matku Merry McGinnisovou a osmiletého brášku Matta, který Batmana doslova uctívá, přitom neví, co má doma :) Dokonce je jeho snem jednou povstat vedle Batmana jako jeho parťák.
Terry měl i otce, kterého mu Jokerz zabili a to byl bod zvratu. Ale o tom už jsem psala :)

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nynější zločinci


A že těch zločinců v Gothamu není málo ;) Zajímavé je, že mi každý z těch "nových" zločinců připomíná nějakého z původního komixu ;)

Jokerz

Ještě se k téhle zajímavé bandě vrátíme. Není přesně určen jejich počet (na Wikipedii se objevilo číslo 9.534, nevím, co je na tom pravdy). Nosí makeup i klaunské oblečení jako jejich jmenovec, ale bohužel do jeho vtipu mají hodně daleko...

A ti nejvýraznější z nich??
Rozhodně jako první vám do oka padne J-Man. Oblečení má téměř totožné s Jokerovým, akorát má úsměv na obličeji pouze namalovaný.

Chucko, obézní chlapík s extrémní silou a maskou vysmátého klauna. Jeho nejčastější zbraní je bazuka.

Dee-Dee. Dvojčata, která se chovají jako jedno tělo. Já se k nim ještě vrátím v dalším pokračování v dalším článku, protože tyhlety mě opravdu nadchly ;)


Blight

Blight byl člověk, který byl vystaven nervovému plynu a na těle se mu začaly objevovat skvrny, které se rozšířily natolik, že se z něj stalo tohle. Dokáže dobře využívat radioaktivitu, čímž se z ně stává těžký protivník. (Vlastně takový Killer Croc, akorát s menšíma zubama)

Shriek

neboli výkřik. Tohle mluví za vše. Původně to byl inženýr, který měl slušně našlápnutou kariéru, jenže díky svému obleku, který dokáže vyluzovat různé destruktivní zvukové vlny, šlápl vedle a už to nešlo vrátit.


Ingue

je žena, se schopností proměňovat se v tekutinu (nebo spíš takové zvláštní bláto). Hodně těžká soupeřka. (její postava mi trošku připomíná jednoho Pokemona :D na jeho jméno si ale fakt nevzpomenu :D)

Jenomže kdybych měla vzpomínat všechny ty antihrdiny, tak jsme tu taky do aleluja, protože tvůrci se činili a vytvořili jich asi dalších 20 :D Ale měla bych tu zmínit Banea i Ra´s al Ghula, kteří zůstali z předchozích řad, dále Mr. Freeze (každému se ihned vybaví podchlazený Schwarzeneger :D) a nebo The Assassins, což je jakási organizace něčeho na způsob ninjů :)
------------------------------------------------------------------------------

A původ tohoto seriálu/komixu?


Tento původně seriál byl určen pro menší děti. WB Television Network ve spolupráci s DC Comics vytvořili 52 dílů a jeden film (o kterém se taky ještě zmíním).

Jean MacCurdy, Shaun McLaughlin, Alan Burnett, Paul Dini, Glen Murakami a Bruce Timm. Tihleti pánové se podíleli na tvorbě Batman Beyond. Snad jsem na nikoho nezapomněla, je jich totiž dost :D

A proč nechali všechny zestárnout??
Protože tu ještě nic takového nebylo. A navíc děti se měly ztotožnit s teprve 16ti letým klukem, což je vlastně ještě "napůl" dítě. Teda nevím, ale na zestárlého Bruce se nemůžu dívat, je to takové smutné...
Jinak tenhle seriál vznikl v roce 1999, vysílat se začal 10. ledna 1999.

Tohle byla první část toho celého článku. Rozděluju to, protože po chvilce by člověka přestalo bavit číst moje kecy :) Příště se můžete těšit na ukázku z komixu Return of the Joker, dám vám tu zároveň i odkazy na youtube, kde se můžete podívat na stejně úchvatný film, asi nedokážu říct, co se mi líbí víc :) Tak doufám, že se zase fest vyčerpávající článek aspoň trochu líbil a že tu nemám moc nepřesností :)
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Nine (DH) Nine (DH) | Web | 5. října 2009 v 10:44 | Reagovat

Téda, zarazilo mě, že je to vlastně z doby, kdy je původní Batman "v důchodu"... Mně to ani nějak vlastně nedošlo, že všichni stárnou, že to jsou opravdu lidé a ne nějací "mimozemšťani" nebo tak... Ale myslím, že to může být zábavné :-) Moc pěkný článek :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama