Killer Croc.

23. září 2009 v 19:28 | BANG
Genetická vada, zmutovaný člověk, postupně se měnící ve vraždící monstrum bez slitování, požírající vše od odpadků až po lidi... To všechno je Killer Croc, hrozivý ještěr.
A proč se o něho tak najednou zajímám?? Určitě už víte, že se tenhle chlapík objeví ve hře Arkham Asylum. Dokonce jste si mohli prohlédnout jeho tělo v 3D podobě, já vám pro změnu napíšu, odkud se vzal a co je jeho cílem...

Tenhle ještěr působí obavy nejen Batmanovi, ale i dalším bossům gothamského podsvětí. Jeho skutečné jméno je Waylon Jones, barva očí se uvádí obvykle rudá či zelená, vysoký je necelé tři metry a váží přes tři metráky, ale jeho vzhled i popisy se každým nově vydaným komixem různí...

Z malého flíčku velká ještěrka

Malý Waylon vyrůstal s menší vadou na pokožce. Kamarády jako správný záporák v mládí neměl. Neměl ani rodiče, otec jej opustil, matka mu při porodu zemřela. Jediný příbuzný byla jeho teta, nevypočitatelná alkoholička, s velkými výkyvy nálad.

Waylon začal růst o hodně rychleji než jeho vrstevníci. Od narození měl malou poruchu na kůži, malý flíček, který se začal rozrůstat do takové míry, že se mu objevily tesáky, obrovské drápy a celou jeho kůži pokryly zelené, téměř nezničitelné a neproniknutelné šupiny.

Zezačátku si vydělával "show", ve které bojoval s krokodýly, zábavnou podívanou, kterou mu platili přihlížející. Zde získal i svou přezdívku - Killer Croc (hodně hrubě přeloženo Vrah Krokodýlů, ale ani v českých komixech se jeho jméno nepřekládá).

Ale na co se namáhat? Když má člověk (no budiž - na půl ještěr) superschopnosti, které se dost hodí při vykrádání a přepadovkách bank, na co zápasit s krokodýly? Této myšlenky se Killer Croc chytil a taky se podle ní začal řídit. V tu chvíli opět naskočila Batmanovi na čele vráska a začal s Killer Crocsem něco dělat.


Minimum přátel... ale přece jenom něco


Po pár bojích s Batmanem a po pár pátcích prosezených v Arkhamském ústavu Killer bydlel v městské kanalizaci. Tam se měl údajně seznámit s pár bezdomovci, menšími zlodějíčky a s méně známou Baby Doll. Jinak v komixech není známo, že by měl nějakého spojence. Právě naopak. On si na jiných vrcholových zločincích gothamského podsvětí zkoušel i pochutnávat.


Jeho jídelníček

Killer jí všechno. Je mu jedno, jestli si smlsne na pár krysách z kanálu, odpadcích nebo zkusí zbaštit nějakého kolegu zločince ;) Třeba v komixu Ticho nejenže zkoušel sežrat Batmana, ale dokonce i Catwoman... Ale těch chudáků je víc...

Jinak abych nezapomněla... Killer se nespoléhá nijak na svou intuici či myšlení, on je spíše do zvířecích instinktů, kterými se řídí. Není těžké jej přechytračit, ale... Kdo chce riskovat, že si jej Killer najde a zapíše na svůj seznam v jídelníčku?


Mnoooho zobrazení Killer Crocse

Killer Croc se objevil v komixu už v roce 1983. Jako první jej vymysleli pánové Gerry Conway a Don Newton. A co bylo námětem? Těžko říct. Ale první nákresy Killera byly hooodně podobné postavě Lizarda ze Supermana, pár lidí se zmínilo i o Hellboyovi, jenomže ten má trošku jinou barvu a vznikl o deset let později. Tak nevím...

Každopádně už je to nějaký ten pátek, kdy je naše ještěrka na světě, a proto hodněkrát změnila podobu... Tady máte minimum ukázek, ani to není v posloupnosti, jak to šlo po sobě, protože zjistit to, by byl úkol pro bohy (a nebo sem prostě hrozně líná :D)

Killer však nebyl vždycky taková zrůda, jak jej vidíte na těhle obrázcích. On dokonce někdy připomínal člověka. Nejvíc asi v komixu "Joker" od Briana Azzarella, kde je to "skoro obyčejný chlápek bez ocasu, drápů či dlouhého hadovitého jazyka, pouze má šupinatou kůži..." (no vlastně nic neobvyklého :D) Ale každopádně už tu žere lidi ;)

Jako z toho třetího bych asi měla noční můry :D

Arkham Asylum

No jo, už jsme se dostali vlastně k důvodu, proč tenhle článek píšu, a já to natruc vezmu schválně narychlo.
Tenhleten drobek bude spolu s Jokerem velkou hvězdou ve hře Arkham Asylum. Kritici jej označovali za zatím jednoho z nejlepších propracovaných Killerů od doby komixů a opravdu
- pokud jste si stáhli demo k téhle hře, mohli jste si v bonusech prohlédnout Killera dost zblízka a ze všech úhlů ;) Tvůrci mu přidali dost co na váze, ale také na výšce, a to ho dělá tolik děsivým a těžkým soupeřem.


A pokud ne, tu máte aspoň trailer a fotku... No když už, tak pořádně ve velkém... No nejde z něho strach? :D


Komixová hvězda

No a ke konci článku teda zmíním nejznámější komixy, kde Killer Croc byl.

Stoprocentně neznámějším komixem bude již dávno zmiňované Ticho (Hush), kde se K podobá člověku asi nejmíň, co to jde. Každopádně komix je nádherně nakreslený (je z něj například vystřižená fotka hned na začátku článku) a stojí za přečtení. Časem ho tu dodám.

V komixu New Batman se spojil s jistou Baby Doll. Žijí spolu v kanálech a přepadávají co jde. Baby Doll se do něj zamiluje, jenže zjistí, že s ní Killer hrozně manipuluje a proto jej udává Batmanovi.

V komixu Batman od Roba Perlmana je dokonce obohacen o schopnost být ve vodě co nejdelší dobu, další výhoda oproti Batmanovi. Ale nebyl by to Batmanovský komix, kdyby náš netopýří hrdina opět nevyhrál. V tomhle komixu se hodně mluví o jeho vzniku, a je mnoho teorií, kde se vlastně vzal.

Killer Croc byl taky v mnoha animovaných Batmanech, jenomže výčet aspoň poloviny těch dílů by byl na hooodně dlouho, tak snad mi prominete, že to tu nedávám D:D

A co film?

Teda milí moji zlatí, nevím jak vy, ale já si teda nemyslím, že by se tenhle drobek mohl objevit v příštím Batmanovi :D Ale rozhodně by to mohlo být zajímavé :D ale asi přitažené za vlasy...

Ale v tom animovaném se objevil. Je konkrétně ve filmu Batman - Gotham Knight (pořád běží na HBO), kde je vyobrazen jako geneticky vadného jedince, kterého dostal na zkoumání Jonathan Crane alias Scarecrow. Když Killer utekl do městských kanálů po hromadném úprku z Arkhamu, Crane si jej však opět našel a dal mu své sérum strachu, takže se z Killera stal neovladatelný netvor s nenávistí k veškerému živému i neživému.


Uf... opět vyčerpávající článek, ve kterém toho dohromady moc není, ale mě dal zabrat :D O Killerovi jsem toho moc nevěděla, no zlatá Wikipedia :D Doufám, že se příspěvek líbil :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Alice Alice | 23. září 2009 v 19:52 | Reagovat

libil :) o tohto drobka, ako si ho pomenovavala (:D:D:D), som sa tiez nikdy prilis nezaujimala ale ked uz to tu mas, tak som si povedala ze si o nom precitam.. :) videla som ho len v Batman: AS, kde bol autorom tych najstupidnejsich hlasok... ale pobavil :D

2 N!kUzSka N!kUzSka | Web | 23. září 2009 v 20:13 | Reagovat

máš to tu moooc pěkný:)

3 Lila Lila | 24. září 2009 v 9:39 | Reagovat

hluboce pochybuju,že Nolan by ho obsadil :-) ale možný je všechno...jinak Killer Croc se mi nejvíc líbí v tý plný ještěrčí podobě-mam stě ráda dinosaury no :-D :-D

4 Nine (DH) Nine (DH) | Web | 24. září 2009 v 11:05 | Reagovat

Líbil :-) Zas vím o něco víc z Batmana.
Jako "obludy" to jsou příšerné, to bych nechtěla potkat :-D
A přesně jak píšeš v kapitole A co film?, neumím si ho v Nolanově Batmanovi představit, nějak se mi tam nehodí... :-D :-)

5 Barley Barley | Web | 24. září 2009 v 15:39 | Reagovat

tyjo taky miluju dinosaury takže tahle postava mi tež nijak moc nevadí :D jenom se jí prostě nějak vůbec nedostal prostor no... a myslím že delší dobu ještě nedostane

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama