Imaginárium dr. Parnasse - ochutnávka

7. září 2009 v 20:04 | BANG

Tak jsem si všimla, že jak tak ten celý blog zanedbávám, nejvíc kašlu na rubriku HEATH. Tak jsem se rozhodla, že když se nám do kin blíží to dlouho očekávané Imaginarium, tak vám tu dám takovou ochutnávku tohoto filmu, který převzal po Temném rytíři nálepku Heathova posledního filmu.


Ráda bych jako první zrekapitulovala takové ty základní věci, které teda všichni ví, ale pro jistotku :D Oficiální název filmu je Imaginarium of dr. Parnassus. Režisérské křeslo patří Terrymu Gilliamovi, který společně s chlapíkem jménem Charles McKeown dal dohromady zároveň i scénář. Server CSFD.cz označuje tenhle film za žánry Mysteriozní/Fantasy/Dobrodružný.

Film se točil převážně v USA, dále ve Francii a Kanadě. Premiéra v USA bude 11. října (snad mám dobré informace) a česká premiéra proběhne 29. října 2009!

OBSAZENÍ:

Doktora Parnasse si střihne Christopher Plummer
Tonyho před zrcadlem samozřejmě Heath Ledger
První zastoupení Tonyho dostal Johnny Depp
Druhé zastoupení Tonyho dostal Jude Law
A třetí zastoupení patří Collinu Farrellovi
Valentinu si zahraje herečka/modelka Lily Cole
Postavu Percyho dostal Verne Troyer
A zakončíme to Mr. Nickem aka Tomem Waitsem

Doufám, že tohle jsou takové nejdůležitější postavy, no kdyžtak po shlédnutí toho filmu to upravím :)
DĚJ:
Děj vypráví o doktoru Parnassovi vedoucí svou divadelní skupinu. Ta má obrovský úspěch a všem nabízí neuvěřitelný zážitek: každého odvážného člověka pouští magickým zrcadlem do hlubin své vlastní představivosti. Doktor Parnassus však není obyčejný člověk. Je nesmrtelný, díky smlouvě s ďáblem. Smlouva je však až příliš krutá - jeho dítě, dceru Valentinu, si v den jejích šestnáctých narozenin ďábel jako odměnu bere. Prostřednictvím zrcadla se ji jeden z družiny, Tony, pokouší zachránit.


PRŮBĚH NATÁČENÍ APOD...

Tady budu hodně věnovat pozornost zprávám především z Gorilly.cz, která celou dobu sledovala, jak to natáčení a celkové přípravy probíhají. Zde je takový sestřih všech událostí:

1. Ticho, ticho... Naráz nám odešel jeden z nejlepších herců vůbec.


Do osudného 22. ledna probíhalo natáčení "téměř" bez problémů. Pak ale nastala smrt na sále. A to doslova. Odešel Heath Ledger. Chris Nolan nebyl jediným režisérem, který si Heatha oblíbil. Mezi další právě patřil Terry Gilliam. V tu chvíli měl jasno - Imaginarium zruší, celá záležitost půjde "do trezoru" a on si dá pohov. Na chvíli to vypadalo, že Imaginárium se skutečně do kin nikdy nedostane.

2. Naděje umírá poslední...

Naštěstí se včas Terry vzpamatoval. Nebo spíš k pokračování jej dokopali přátelé a snad celý štáb. Proto se rozhodli dotočit film, především na památku Heatha. Otázka byla jediná: JAK? Tehdy se uvažovalo o sestříhání Heathova obličeje a pomocí počítačových efektů jej dosadit do zbytku filmu. Nikomu se ale tahle možnost moc nezamlouvala.

3. Máme řešení - Depp, Farrell, Law

Naštěstí v tomhle filmu se mohlo dost kombinovat. Takže zrcadlo nezachránilo jen Valentinu, ale i Terryho :) Dlouho se přemýšlelo o účasti Johnnyho Deppa. Ten měl však před natáčením Veřejných nepřátel a jeho účast nebyla jistá. Pak se ale díky zrcadlu mohl charakter Tonyho měnit, takže se nenajal jako zástup jeden herec, ale zrovna tři. Ale byli to takoví, pro které Heath něco znamenal, pro které byl něco jako rodina. Terry si to tak přál.

4. Bojové podmínky, ale... zvládli jsme to.

Na Johnnyho výstup prý měli jen jeden den. Další problémy byly s kamerami a podobně. Terry je prostě režisér smolař. Ale se štábem to zvládli. Uctili Heathovu památku. Nejen dokončením filmu. Heatha označili do titulek jako spolurežiséra. Tím vyjádřili, kolik pro ně jako herec, ale i jako přítel znamenal. 22. května 2009 proběhla premiéra filmu na filmovém festivalu ve francouzském Cannes a sklidila obrovský úspěch. Imaginarium se dostalo i do 12ti podzimních filmů, které by vám podle Gorilly neměly utéct.

(Divadelní scéna v čele s doktorem Parnassem a Terrym Gilliamem dostavila i do Francie a sklidla neuvěřitelný úspěch!!)
A ABYCH NENAPÍNALA.. TU MÁTE KONEČNĚ UKÁZKY...TOHLE BYLA TAKOVÁ OCHUTNÁVKA TOHO, CO NÁS NA PODZIM ČEKÁ. KDYŽ JSEM PROJÍŽDĚLA STRÁNKY A BLOGY, KDE JSEM SHÁNĚLA CO NEJVÍC INFORMACÍ O TOMHLE FILMU, PŘIZNÁM SE, ŽE SE MI V OKU SEMTAM I TA SLZIČKA OBJEVILA, KDYŽ JSEM NAŠLA NĚJAKOU VZPOMÍNKU TERRYHO NA HEATHA.

A CO DÁT NA ZÁVĚR? ROZHODNĚ MUSÍM SMEKNOUT VELKÝM OBLOUKEM TERRYMU GILLIAMOVI A CELÉMU ŠTÁBU. A SNAD UŽ NA KONEC NEBUDU NIC DODÁVAT. JEN TO, ŽE SE NEUVĚŘITELNĚ TĚŠÍM A MYSLÍM, ŽE NEJSEM JEDINÁ :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lila Lila | Web | 7. září 2009 v 20:25 | Reagovat

já se taky maximálně těšim:-) škoda,že to z 1.října posunuli až na 29...ale hlavně,že to k nám dojde:-) btw doufám,že to v kinech nebude dabovaný..:-(

2 Nine (DH) Nine (DH) | Web | 8. září 2009 v 10:38 | Reagovat

29. září tím filmem asi oslavím svůj první měsíc studia 3. ročníku na VŠ :-D Tak, mám plán :-D
Jako... takováhle historie filmu, to se jentak nevidí... :-( :-)
A stejně jako Lila doufám, že budou tituleeee! Žádný dabing! Pleaaaaaaase! :-)

3 Barley Barley | Web | 8. září 2009 v 21:13 | Reagovat

jako jestli by to v kině mělo jít s dabingem, tak na to rozhodně nejdu... nebo vlastně... no nevím přesně ale u nás se obvykle dostává do kin dabovaný pouze harry potter :D jako zbytek filmů první promítání titulky a po měsíci je tam dabing... musím stihnout to první :)

4 AnEt<<< AnEt<<< | 11. září 2009 v 19:40 | Reagovat

Já to chci hned a hned a hned do kina .. prosíííím

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama