Originální dárek? Kupte si Batmobil ;)

7. července 2009 v 17:27 | BANG
Omrzely vás obyčejné škodovky, které má skoro každý a chcete autko, u kterého se každý zastaví a obdivně vydechne? Mrkněte na tenhle článeček. Protože je takový zdlouhavý, tu máte obsah, ať víte, jesli má vůbec smysl to číst ;)

Jako první mrkneme na skutečný Batmobil, který se prodává jako pátý z pěti, který se objevil ve filmu Tima Burtona a kterého se dotkla i taková legenda jako Joker Jacka Nicholsona. Pak se mrkneme na omezení, které Warneři vydali ohledně používání tohoto autka. Asi vás to trošku od koupě odradí...

No a protože vím, že většina z nás nemá "zbytečných" pár milionů na koupi skutečného Batmobilu, tak se mrkneme i na kopie. Našla jsem vám tu tři levnější verze.Jako první je tu slíbený originál..

Skutečný Batmobil

S tímto autkem se proháněl po ulicích Batman Tima Burtona. Je to Batmobil z roku 1989. Těchto vozítek se vyrobilo dohromady pět, tento krasavec je pátý. Mrkněme na výhody a nevýhody koupě tohoto vozítka...

Výhody:

- takové autko je nepřehlédnutelné. Na šířku má necelé tři metry a na délku dokonce přes šest metrů! Není problém tohohle "prcka" hodit do garáže, takovou garáž stylem pět krát deset metrů má "každý"...

- má najeto pouhých 51 mil (87 km), což je vlastně nezajeté auto!!

- pohání jej small block 5,7 (vůbec nevím co to znamená, ale je důležité tuto informaci znát ;))

- Máte problémy s řazením? Batmobil je skvělou volbou. Má samočinnou převodovku, což znamená, že už žádné řazení ;)

- Vlastně vám ho nikdo neukradne :D Vzhledem k tomu, že těchto aut je jen pět, ostatní čtyři majitele mají, snadno by se ukradený vůz našel a identifikoval (pro zloděje - změna SPZ je zbytečná...)

Nevýhody:

- Zaprvé začněte shánět nějaký Bat-oblek. Přece nepojedete nahánět padouchy v džínách!!

- Zadruhé... naučte se do něj nastupovat. Batmobil nemá dveře, pouze velké střešní okno, kterým se nastupuje... (takže doporučuju skákat třeba z balkonu, sedačky jsou měkké ;))

- Zatřetí... Moc v něm nepojezdíte. Warneři vydali takové menší pravidla (viz níže), které mimo jiné zakazují i ježdění Batmobilu na normálních silnicích (kdyby to nezatrhli oni, tak silniční správa, protože tenhle frajer má nadměrnou velikost a asi byste se do normálního pásu nevlezli.)

- Jo a stojí necelých 8,2 milionů korun. A tato informace je starší, takže si nejsem jistá, jestli opravdu ještě uspějete, protože mohl změnit majitele (nepodařilo se mi to zatím zjistit, dohodím to tu později...)

Fotky:

(víte jak můžete frajeřit, až se do toho naučíte lézt?? ;) kámoši budou závidět...)

(interiér - ve stylu počátku devadesátých let... klasikáá...)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Warnerovská pravidla" používání Batmobilu


1. Batmobil může být vystavován jen na pevně daném místě u majitele a v prostorech typu parků, škol a dalších veřejných míst. Ne v nákupních centrech, obchodech nebo komerčních prostorech.


2. Batmobil smí být vystavován staticky, je-li vystaven veřejnosti, nesmí být schopen jízdy a musí odpovídat požárním předpisům.


3. Batmobil může být řízen jen kvůli údržbě, nikdy před zraky veřejnosti.


4. Batmobil nesmí být modifikován nebo upravován, nesmí být kopírován.


5. Batmobil nesmí být licencován, pronajat nebo obecně poskytnut z jakéhokoliv důvodu třetí straně.


6. Batmobil nesmí být pronajat, fotografován, zobrazen nebo zmiňován v jakékoliv reklamě na jakýkoliv podnik, produkt nebo službu.


7. Batmobil nesmí být prodán, převeden, zapůjčen nebo vyřazen bez předešlého písemného souhlasu Warner Bros. Consumer Products.

Toto pravidlo patří i k novějšímu Batmobilu z filmu Batman Forever. Proto se taky prodávalo asi o polovinu levněji než před tím (asi za 5 200 000 Kč).

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pro ty, co nemají zbytečné miliony, trochu lepší řešení...

Mám tu pro vás tři verze Batmobilů, které teda origoše nejsou, ale i tak myslím že zaslouží obdiv. Tady je to od nejdražšího po nejlevnější.


Možnost 1:

Tohoto mazlíka sestrojil jistý šikovný pán jménem Mark Shields. Je to model inspirovaný Batmobilem z filmu Batman 1989. Je sestaven v roce 1991 v garáži pana Shieldse.
Základ tohoto autka je z Chevrolettu Corvette. Majitel s ironií na svém webu dodává cenu zhruba 50 000 dolarů (což je slušnějších 900 000 Kč v momentálním kurzu :D)
Naštěstí dodržuje velikost, je dlouhé asi "jen" něco málo přes 3 metry, takže na silnice by asi mohl :D a do garáže se taky vleze. Jo a má dveře, takže žádné hopsání střechou :D
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Možnost 2:
Poměrně novější příspěvek na S-bazar.cz. Fotky ani podrobnosti tam nebyly, tak tu dávám aspoň přesné znění inzerátu:
Batman závidí! Stroj který je vždy středem pozornosti a obdivu, to je Batmobil, vodou chlazený čtyřtaktní jednoválec s výkonem 13kw, manuální převodovka, jede cca 95km/h, homologace pro 2 osoby, ALU kola a spousta chrom. doplňků, opěrka pro spolujezdce, skladem černé a bílé barvy.
Adresa inzerátu: http://www.sbazar.cz/:-o2392324.html
Inzerce z 4.3.2009, Rakovník (Středočeský kraj), Nové se zárukou, Nabídka, dopravu platí Kupující

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------Možnost 3:
Našla jsem pro vás i poslední možnost, když už opravdu nejsou miliony, tak hooodně lacinou verzi oproti ostatním dvěma :D Stojí necelé pětikilko, tak vám tu dám i odkaz, kde jej koupit...
Určeno pro věkovou skupinu 4-6 let :D:D:D:D

Dokonalý model vozu Batmobil Hyperdrive. Věrně kopíruje skutečný originál. Určeno k dráze Carrera GO.
Tady je ten odkaz, no autko stojí 499 korun českých :D

Doufám že článeček nenudil, byl takový zdlouhavější :D Asi to budu muset nějak začít zkracovat :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nine (DH) Nine (DH) | Web | 8. července 2009 v 21:49 | Reagovat

Haháá, jsem se dost nasmála :-D By se Ježíšek musel plácnout pořádně přes kapsu :-D Že bych ho pokusila? :-D:-)
Fakt moc dobrej článek! :-)

2 AnEt AnEt | 10. července 2009 v 12:17 | Reagovat

Barush? Můžu mít prosbu? Koupíš mi ho? :-)  :-D  ;-) Prosiiiim

3 Barley Barley | Web | 10. července 2009 v 14:14 | Reagovat

anetko pro tebe  miláčku všechno  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D

4 Jinka Jinka | 21. července 2017 v 12:21 | Reagovat

Letecké dárkové předměty, se kterými určitě potěšíte pilota i letového mechanika-

https://airteam.eu/cs/shop/pilotni-potreby/darkove-predmety

5 poly poly | 4. května 2018 v 11:35 | Reagovat

dárek,kterým také určitě překvapíte, vyhlídkový let nad českem i nad zahraniční krajinou-

http://www.pilotemnazkousku.cz/vyhlidkove-lety/vyhlidkove-lety-vrtulnikem/

6 Manua Manua | 21. června 2018 v 13:47 | Reagovat

každá žena touží po krásných naušnicích..podarujte někoho blízkého šperkem z chirurgické oceli-

https://www.svetove-naramky.cz/nausnice-z-chirurgicke-oceli/

7 sandros sandros | 7. července 2018 v 20:18 | Reagovat

Sháněla jsem něco originálního a nakonec mi vyšly nejlíp dárkové bedýnky..hodí se ke každé příležitosti, klidně i na vánoce a vždycky chlapa potěší..

https://www.darbox.cz/bedna/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama