Hádankář

14. července 2009 v 22:26 | Barley
Milovníci akčňáků, stříleček a dalších zvrhlostí, ruce pryč od tohoto článku. Je tu další přírustek do rodiny Záporáků, tentokrát je to oproti ostatním téměř "klidný" Hádankář, který nezabíjí pro radost, ale tato postava rozhodně stojí za přečtení!

Dávám ji sem mezi prvními proto, že je asi největší pravděpodobnost, že se v novém Batmanovi objeví ;)Poprvé se v komixu objevil v roce 1948 pod tužkou Billa Fingera a Dicka Spranga. Tato postava 183 cm vysoká, vážící 81 kilo, mající modré oči a černé vlasy je jedna velká záhada. Mrkněme proto na jeho počátky, historii, zbraně apod. Nejznámější komixy, ve kterých se vyskytuje, jsou například The Long Halloween nebo Green Arrow, ale jinak je jich nespočet.

Ach ty začátky...

Edward Nashton miloval odmalička hádanky a různé hlavolamy, a o to radši je řešil. Celkově vynikal svým talentem, inteligencí a ve všech oborech byl nejlepší.

Nastal bod zvratu. Edwardovi učitelka oznámila, že byl vybrán na soutěž ve skládání puzzlí a luštění různých hádanek. Za žádnou cenu nechtěl prohrát, proto zapomněl na všechny pravidla a vkradl se do školních místností, hádanky vyřešil, puzzle se naučil poskládat během minuty a na druhý den vyhrál bez mrknutí oka hlavní cenu - knihu o hádankách a jejich řešení.

V tu chvíli mu vítězství zachutnalo. Rozhodl se likvidovat všechny své konkurenty bez ohledu na poctivost.

E.Nigma

neboli hádanka. Tak se Edward přejmenoval po ukončení vzdělání, kdy začal pracovat jako poslíček. Tu práci nenáviděl. V té době začínají z Arkhamu utíkat takoví jako je Joker nebo Harvey.

Hledá rovnocennější soupeře. Mezi nimi je určitě i Batman, který Hádankáře láká nejvíce.
Vždy nechává nějakou stopu po svých činech, nejlépe hádanku nebo hlavolam adresovaný Batmanovi, i když to někdy popírá.

Velice nenávidí Arkham a tvrdí, že do něj nepatří.

"Ne, ne... Ty mi nerozumíš. Já opravdu nechtěl zanechat žádné stopy. Nikdy jsem neplánoval vrátit se do Arkhamu. Ale neodmítnu to. Musím se tam vrátit. Možná bych opravdu potřeboval pomoc... I když šílený nejsem."

Jak jsem říkala, Hádankář není vrah. Nebo aspoň ne masový, trestní rejstřík čistý opravdu nemá. Spíše se zajímal o kódy bankovních trezorů. Nemusel být bohatý, spíše mu šlo o tu výzvu a o zdolání překážek.

V některých komixech je naznačen důvod Hádankářových pohnutek - zneužívání rodiči. Edward měl ve většině zkoušek nejvyšší počet bodů, a proto jej otec podezříval, že podvádí, a bil jej ze závisti. V jiných komixech se zase objevuje Eddieho potřeba zviditelnit se, upozornit na sebe.


Je to zelené a dělá to bum. Co je to?

Trochu mrknem na jeho vizáž. Typická pro Hádankáře je určitě buřinka (i když postupem času ji nějak ztrácí), nejlépe zelená nebo fialová s velkým otazníkem vepředu. Mezi další typické znaky patří i hůl, kterou nosí všude s sebou. Obvykle je přes metr dlouhá s netradičním zakončením, nejlépe do tvaru otazníku.
U zelené a otazníků zůstaneme. Když jste se podívali na ten obrázek, určitě vás zaujalo jako první zelené sako s velkými otazníky. Nemusí to být jen sako, ale i kombinéza (jako například v Batman Forever). Kalhoty jsou obvykle černé nebo ladí se sakem dozelena.
Další prvek jeho obleku je kravata, která je opět zelená s fialovým otazníkem. Oči mu obvykle kryjí nějaké brýle nebo páska.Hádankář a komixy

V komixech je možné všechno. Eddie svádí Poison Ivy (od které dostává košem), dostává rakovinu mozku, chtěl převzít kontrolu nad starobylým démonem, dokonce dostal speciální jed, takže byl dvakrát tak silnější, snaží se zničit Clueamastera (který měl podobný charakter jako Edward), na čas opouští Gotham a žije v Alabamě nebo Manchestru a podobně. Edward je sám plný hádanek apod., takže jsem ty největší kousky shrnula do jednoho maličkého odstavečku.


Přátelé (nebo spíš spojenci)

Query a Echo
Query a Echo jsou Hádankářovy spojenkyně a jsou mu asi tak oddané, jako Harley Jokerovi. Vynikají ve střelbě zbraní (ať už se jedná o 9ti milimetrovku nebo kulomet) a ovládají bojové umění na vysoké úrovni.


Obvykle na sobě mají zelený přiléhavý kostým s obrovským otazníkem na hrudníku. Na nohou mají černé punčocháče, buď potrhané nebo s kostkovaným vzorem. Diedre Vance (měla by to být blondýna, i když na tomhle obrázku nevypadá), a Nina Damfino (bruneta) začínaly jako obyčejné cyklistky, které pohodlně okrádaly své okolí. Až jednou potkaly Hádankáře, který jim padl do oka a okamžitě si je najal.


Jejich první loupež proběhla na přehradě Street Cash Depository, kde se měl nacházet pověstný "nedobytný" trezor.

Tak jde čas...

Hádankář je v mnoha komixech zobrazen mnoha způsoby... Tady máte nějaké ukázky, jak Edward postupem času vypadal...


Tady je jenom úplné minimum z jeho podob :D ale jenom tak pro ukázku ;) Na tom posledním obrázku už vypadá o hodně jinak, je to z animáku, který jeden čas běžel na Nova Cinema...

Hádankář filmovou hvězdou

Nadpis říká vše. Podíváme se na filmová provedení a herce, kteří Hádankáře ztvárnili.

TV seriál
Na fotce je Frank Gorshin, jako první Hádankář. Objevil se na televizních obrazovkách už v roce 1966 spolu s dalšími třemi seriálovými padouchy. Chová se trošku jako schizofrenik, je nevypočitatelný a každý den se chová jinak.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Jim Carrey
První filmový Riddler (z filmu Batman Forever). Dokázal fenomenální triky s holí, které se skutečně učil sám a nebyly to počítačové triky (jak si někteří mysleli :D). Jim Carrey je ale komik, Riddlera pojal jinak a mnoho lidí si myslí, že Batmana posunul od komixové adaptace spíš do žánru komedií.

Já abych pravdu řekla, tak si myslím, že ti lidé, co tohle tvrdí, mají pravdu. Jim je sice skvělý herec, bavení má v krvi, ale Riddler je skutečně tišší postava a Carrey z něj udělal něco trochu jiného.

Hádankář se vlastně objevil ve filmu pouze jedenkrát, kromě Catwoman je to jediná postava, která nebyla zahraná dvakrát.------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Batman 3 Tima Burtona (který se nikdy nenatočil)

Existují informace, kdy Tim Burton měl natočit třetí díl Batmana. Zamlouvali se mu Joker, Catwoman a Riddler. Měl ho hrát Robin Williams. Neměl to být vědec a vysoce inteligentní člověk, nýbrž šílenec hned od začátku. Pro zajímavost - Buřinky nejspíš vyšly z módy ;) Proto měl mít Robbie na hlavě vyholený otazník :D


Batman 3 Chrise Nolana (který se JEŠTĚ nenatočil)


Hádankář by byl asi nejlepší volbou pro třetí díl Nolanovy trilogie. Vzhledem k tomu, že Heath-Joker zemřel, Nolan od té doby anti-hrdinky nechce, v úvahu připadal jen Hádankář a Penguin. Toho však měl Chris přitaženého za vlasy, takže Hádankář tam asi na 60% skutečně bude.

Jak by měl vypadat a kdo by jej měl hrát?

Vlastně se mluvilo o více hercích. Hlásilo se k němu mnoho lidí.

Hodně fanoušků uvažovalo o Johnnym Deppovi, kterému se role líbí a tvrdí, že kdyby nabídku dostal, určitě o ní vážně uvažuje. Dokonce se začaly objevovat fanouškovské postery, tak tu jich pár máte:

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Další herci, co se ozvali...

Ozval se i Brian Austin Green. Uvažoval o té roli a Hádankář by se mu líbil, ale to se zase nelíbí fanouškům a Greena si jako Hádankáře nemůžou představit ani náhodou.

Casey Affleck je taky jedna z možností. Fanouškům se líbí více...
No a už se objevil i David Tennant, který je snad nejoblíbenější mezi těmito možnostmi. Dokonce si vysloužil i super fan-poster!! Z těchle všech možností by se mi líbil asi nejvíc...


HÁDANKÁŘE MÁM CELKEM RÁDA, JE TO TAKOVÝ CELKEM I SYMPAŤÁK... NEVRAŽDÍ JAK HO NAPADNE A MÁLOKOHO PŘIPRAVÍ O ŽIVOT ZBYTEČNĚ. TAKY BY SE MI DO TROJKY BATMANA LÍBIL NEJVÍC...

CO NA HÁDANKÁŘE ŘÍKÁTE VY?? MÁTE TUHLE POSTAVU RÁDI?? A KTERÝ HEREC BY SE VÁM NA HÁDANKÁŘE HODIL NEJVÍC?? ZA KAŽDÝ KOMENTÁŘ BUDU RÁDA :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nine (DH) Nine (DH) | Web | 15. července 2009 v 15:12 | Reagovat

Já ti děkuji za seznámení se s Hádankářem :-) A mně se zamlouvá a myslím, že v provedení Nolanů by byl perfektní :-) (Jen jsem si u popisu zevnějšku říkala, že barevné ladění mu vyfoukl Joker... Zeleno-fialová... :-D)
Briana Austina Greena prosím neeeeee! :-D Tennant by byl dobrej, když hraje doktora Who :-D Bohužel mi ale tady plakát nenaběhnul :-/ A nelíbí se mi moc plakáty s Deppem, ale Depp by se mi tam možná zamlouval, i když já si ho umím představit spíš jako Jacka Sparrowa v té roli, takže aby se neopakoval...
No jsem zvědavá :-)

2 Barley Barley | Web | 15. července 2009 v 16:08 | Reagovat

hej já s Johnnym taky moc nesouhlasím, a podle mě Nolan by po tak slavném herci ani nesáhl, ale tak uvidíme no ;)

3 Lila Lila | Web | 15. července 2009 v 16:30 | Reagovat

já tam johnnyho nechci z toho důvodu,že pro mě by tam působil jako pěst na oko...nic ve zlým, já mam deppa jinak ráda,ale do nolanových filmů,resp. do jeho batmanovských filmů mi nepásne...jinak koho bych si představovala do role hádankáře...no z uvedených nějak moc neznám ani jednoho a popravdě doteď sem se moc nezamejšlela koho bych tam šoupla...spíš sem se motala(a motám) stále kolem heatha jeho dopadu na trojku...no vrátim se na začátek:-) deppa si tam moc fakt nepředstavim,ale...mnoho lidí(dobře tak všichni) protestovali proti heathovi do role jokera...a co se nestalo? ;-) nechme se tedy překvapit... ;-)

4 Barley Barley | Web | 15. července 2009 v 17:46 | Reagovat

jo vždycky když se objeví nějaké zvěsti o herci, který by se mi do nolanových filmů vůbec nehodil... může překvapit, a nebo naopak naprosto zklamat...

5 Alice Alice | Web | 19. července 2009 v 22:57 | Reagovat

radsej ho mam v slusivom saku ako v tej smiesnej gumenej kombineze, vyzera tam ako zly sen vsetkych gayov, ktori sa snazia vytrhnut svoju komunitu zo stereotypu obtiahnutych rifli a ruzovych triciek.
zatial som s nim citala lenjeden komix. myslim ze sa volal temny rytier, temne mesto.. islo tam o to ovladanie stareho demona ktore spominas v clanku :) ... bol tam skvely...
z moznych predstavitelov s ami najviac paci david tennant, vyzera celkom inteligentne. ale tak ani od heatha nikto necakal dobreho jokera a aha...

6 R.Ebus R.Ebus | 24. července 2011 v 15:48 | Reagovat

JEZ A PIJ

Člen klubu hádankářů z Bělé pod Bezdězem,
co neznal pravopis a v mládí chtěl být knězem,
zadání rébusu z Řeporyj,
co měl mít řešení „Jez a pij“,
znázornil mužským aktem nad zpěněným jezem.

pramen:
Karel Tahal: Limericky

7 DavidTob DavidTob | E-mail | Web | 15. listopadu 2017 v 14:49 | Reagovat

Some people, especially those running on busy daily schedules tend to use the pills to help maintain weight since they can not afford to follow all the diet programs. This is not advised. It is recommended that one seek advice from a professional in this field before using the pills. This can save one from many dangers associated with the misuse.

The diet pills should always be taken whole. Some people tend to divide the pills to serve a longer period of time. This is not advised and can lead to ineffectiveness. If it is required that one takes a complete tablet, it means that a certain amount of the ingredients are required to achieve the desired goal. It is also recommended that one does not crush the pill and dissolve it in beverages. Chemicals found in beverages have the potential of neutralizing the desired nutrients in the pill thereby leading to ineffectiveness. The best way to take the tablets is swallowing them whole with a glass of water.

The diet pills speed up the metabolic processes. This is the key factor that leads to the burning of all the fats in the body. This means that one passes out lots of urine, which subsequently leads to dehydration. It is imperative that the user take lots of water round the clock. This will help curb dehydration, which can lead to health problems. In addition to that, water offers the required medium for the function of the nutrients and elimination of the fats.

When buying the review of diet pills, it is imperative that one gets the most recommended dose. People tend to compromise the quality and effectiveness of the tablets due to the variation in cost. The low priced pills depict poor quality, which means their effectiveness is not reliable. Some have also been found to cause health problems. The dose should also be taken as recommended. Over dose will not speed up the process but rather lead to complication. This will increase risk of side effects. If the taking of the pill is forgotten, do not take more to compensate for the lost time.

The diet plan enclosed with the diet pills has also to be followed. According to the requirements, the termination of the diet must be done even with no results. This means your body is irresponsive.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama