Doba ledová 3 - haféc fotek, děj...

7. července 2009 v 19:08 | BANG
Další článeček, který postupem času najdete v rubrice MOVIES. Tentokrát mrkneme na Dobu ledovou 3, na které sem byla včera a jsem MAXIMÁLNĚ NADŠENÁ!! Jo a bacha možná tu vyzradím i trošku děj, tak ti co na tom nebyli a chtějí se nechat překvapit tak to nečtěte ;)

Jinak v tomhle článku se nachází dost fotek, které ještě na internetu nejsou k mání, taky jsem měla co dělat, abych je posháněla :D proto ten copyright...

Zase delší článek (možná je to i těma obrázkama), takže zase dávám obsah: 1. tu je nahrubo popsaný děj. 2. + a - filmu, 3. trailery a 4. odkaz, kde můžete Dobu ledovou 3 shlédnout s titulkama (česká verze ještě na internetu není, až bude, dodám...)


I KDYBY JSTE TENTO ČLÁNEK NEČETLI, MOOOC DOPORUČUJU JÍT NA TO DO LEPŠÍHO KINA, KTERÉ JE NA 3D EFEKTY UPRAVENÉ A KDE K TOMU MÁTE BRÝLE!! BEZ NICH TO PROSTĚ NENÍ ONO!


Je to už tři roky, co zvláštní smečka složená z mamuta, tygra a lenochoda přesvědčila jednu "vačici", že je skutečný mamut. Od té doby se toho hodně změnilo. Mamut Ellie je v jiném stavu a Many z toho naprosto šílí a leze tím na nervy veškeré populaci :))

Diego se cítí odstrčený, zdá se mu, že ztrácí kondici a tato smečka jej unavuje. Proto se rozhodne odejít a ještě před tím se baví se Sidem a vysvětluje mu situaci.

Ten je zklamán a chce mít svou vlastní rodinu. Kdo zná Sida, ví, že co třetí krok se mu stane nějaký průser. Momentálně padá do jámy, ve které nachází tři vejce. Zdají se mu odstrčené, tak se rozhodne si je nechat, což se lehce nelíbí mamutům.

Posílají jej vejce vrátit na původní místo. Jenže Sid to už nestíhá, tak přespí a na druhý den se z vajíček vyklubou malí dinosauři a Sida považují za mámu.

Netrvá dlouho a dinosauří máma na krádež jejích vajíček brzy příjde, a proto vyjde z jeskyně a zavítá mezi naše přátele, kteří neměli o existenci dinosaurů ani tušení. Všichni si mysleli, že vyhynuli...
Sid se snaží co nejrychleji malé dinosauříky schovat, jenže bohužel se prozradí a dinosauřice je všechny nese do podzemí - do obrovského světa dinosaurů, o kterém neměl nikdo ani tušení.

Cestou dinosauři potkávají i Diega. Ten jak uvidí Sida, rozhodne se je pronásledovat a potkává se s Manym, Ellie a vačičáky na cestě do podzemí.
Many má o Ellie strach. Je ve vyšším stadiu těhotenství, bojí se, aby se jí ani malému nic nestalo. Doufá, že zůstane a nepůjde s nimi do podzemí, jenže ta se z toho nenechá vyškrtnout a nakonec je to ona, která všem pravidelně zachraňuje krk.
Při sestupu do podzemí je čeká velký šok - pod nimi celou dobu byl skrytý svět, ve kterém se dinosaurům jen dařilo. Nebýt neznámého cizince, asi už nejsou.
Seznamují se s Buckem.
Dozvídají se, že tenhle jednooký lasičák jménem Buck tu už žije pekelně dlouhou dobu. Důvod, proč tu je, je jasný - má tu lásku. Je to dinosaurus jménem Rudla.
Buck smečku varuje, že je velice nebezpečné pronásledovat tyranosauří samici. Musí přejít mnoho překážek (vtipná je smrtící jáma...), dávat pozor na ostatní dinosaury a hlavně na Rudlu, který je jim v patách. Dalším problémem je Ellieno těhotenství, které se blíží ke konci. S Manym si dávají heslo, které by měla Ellie zařvat, když se bude malé chtít dostat na svět - broskve.
Mezitím, co se smečka dostává přes zákeřné překážky, Sid má malý problém s dinosauří mámou. Ta jej nejdřív chtěla sežrat, ale kvůli malým dinosauříkům a Sidově smradu to neudělá.
Sid co nejvíc podrývá její autoritu. Snaží se malé dinosauříky předělat na vegetariány, mámě se však přestává zdát brokolice a proto mezi nimi často dochází k hádce (zajímavým stylem :D)
(Domluva o střídavé péči nikdy neproběhne bez emocí... ;))

Tyranosauří matka však cítí, že nejstrašnější z nejstrašnějších dinosaurů je jim v patách - Rudla. Proto se snaží co nejlépe své dinosauříky schovat, a protože nemá srdce z kamene, stará se i o Sida.

Během cesty za Sidem smečka potkává spoustu překážek, Ellie začíná rodit, opět všichni zachraňují Sida z lávové řeky a snaží se dávat pozor na Rudlu, který jim začíná dýchat za krk.

A co naše kryserka Scratt?
To nejlepší nakonec :D Scratt bude mít konečně partnerku :D Na chvíli dokonce zapomíná na svůj milovaný oříšek, takže to bude asi vážnéé :D:D
Úplný konec tady nevyzradím, ať se máte aspoň na něco těšit do toho kina...

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Plusy a mínusy filmu

+

Rozhodně 3D provedení! Jak už jsem říkala na začátku článku, v kině jsem to viděla v 3D a doma pak ukázky z "ploché" verze a vím, co bych si zvolila!! V kině dostanete takové brýlky (už nejsou papírové, jsou vymakanější), dokonce z nich nebolí oči jak z papírových a dá se přes ně i normálně dívat.

Dinosauři!! Vzhledem k tomu, že dinosaury zbožňuju, tak jsem se na film těšila 2x tolik... Vstupy dinosaurů na plátno mi trochu připomínají provedení Jurského parku, kdy se začíná třepat země a naráz tam stojí T-Rex v plné své kráse... Jako párkrát sem se u toho i lekla...

Vtip!! U toho filmu jsem se celkem nasmála ;)

Těch plusů by bylo obrovské množství, dala jsem tu jenom to, co mě opravdu zaujalo...

-

Kdybych mohla, nedám tu jako mínus nic. Ale abych to zase nezveličovala, trochu mě naštvali s druhy dinosaurů. V tom filmu vypadali býložravci jako krvelační zabijáci :D

A trochu mi nebyl jasný Rudla :D Podle toho čumáku jsem to odhadovala na Spinosaura, jenomže mu chyběla ploutev a na Baryonyxe měl moc dlouhý ocas :D Ale to už to fakt táhnu dopodrobna, jsou to takové zbytečnosti a děti to v kinech asi nijak řešit nebudou :D


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Trailery:

DOPORUČUJU PŘÍMO KLIKNOUT NA VIDEO A MRKNOUT NA TO NA YOUTUBE KVŮLI LEPŠÍ KVALITĚ (STAČÍ TAM KLIKNOUT NA HD)


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A nejlepší na konec - odkaz na shlédnutí filmu

Zatím jsem nenašla českou verzi, ona ještě asi na internetu nebude, ale hned jak se tu objeví, tenhle odkaz změním na češtinu...


OPĚT DOUFÁM, ŽE ČLÁNEČEK NENUDIL, JE TROŠKU DELŠÍ NO :D ZAČNEM TO ZKRACOVAT... JINAK JÁ TOMUHLE FILMU DÁVÁM TAKOVÝCH 80%, PROTOŽE 3D EFEKTY NEMĚLY CHYBU A DINOSAUŘI TAKY NE... TVŮRCŮM STUDIA BLUE SKY SE POVEDLO OPĚT NĚCO NOVÉHO A POČÍTÁM, ŽE BRZY SE JIM ÚSPĚCH POTVRDÍ OBSAHEM PENĚŽENKY...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nine (DH) Nine (DH) | Web | 8. července 2009 v 21:54 | Reagovat

Tak jsem radši koukla jen na obrázky, kdybych na film náhodou šla, abych jej neznala dopředu. Uvidím :-D
A za uváženou fakt stojí to 3D.. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama