Penguin

27. června 2009 v 10:57 | BANG
V dětství byl vyvrhelem kvůli své odlišnosti. Přátele měl jen v ptácích. V dospělosti se stal mazaným podvodníkem, pral peníze a chvíli mu celé město leželo u nohou. Mrkněme na tuhle komplikovanou osůbku malou tělem s velkým mozkem trochu blíž...Jak už jsem načala, tenhle chlapík by mohl být další postavou v Batmanovi 3.
Začněme od začátku... Tučňákova minulost není tolik zastřená jako Jokerova. Vlastním jménem se jmenuje Oswald Chesterfield Cobblepot. Měří kolem 150ti centimetrů a váží přes 80 kilo. Má modré oči, černé vlasy a jeho tvůrci jsou Bill Finger a Bob Kane(stejně jako Jokera).

Historie

Tučňák neměl jednoho rodiče. Otec mu zemřel na zápal plic, a protože se jeho matka bála, aby Oswalda nepotkal stejný osud, donutila jej nosit vždy a všude deštník, kvůli kterému se stal centrem posměchu a který využil jako svou hlavní zbraň.
Oswald už byl odmalička lůzrem. Kvůli svému tělesnému postižení. Vzrůstem byl maličký, zato obézní. Dělali si z něj srandu, že vypadá a chůzí připomíná tučňáka.
Rodiče se nemohli smířit s jeho postižením a tak se jej hodili z mostu do řeky v domění, že nepřežije. Přežil.

Malý Oswald tedy hledal útočiště jinde. Našel jej mezi ptáky, kteří se mu stali nejlepšími přáteli. Vše o nich studoval, četl o nich knížky, časopisy. Čím starší byl, tím zahořklejší vůči lidem byl.


Smrt nejbližších přátel
Postupem času se o sebe naučil sám starat. Dokázal se bránit. Měl více nepřátel, ale nejvíce jej šikanovala jedna parta. Když jej opět ponižovali, Tučňák udeřil jednoho chlapce z party a ten se nedal. Našel místo, kde Oswald své ptáky choval a do jednoho je pozabíjel.

Tehdy se dal Oswald na dráhu zločinu.

Vzhled a zločin

Ono to u něj tak nějak patří k sobě. Po smrti jeho ptáků se Oswald nazval Tučňákem s velkým T. Nejen kvůli své postavě, ale i kvůli smokingům, které tak rád nosí.
A zbraně?? Má obrovskou zásobu deštníků. Nejsou to jen tak obyčejné deštníky. Jsou v nich zabudovány plamenomety, kulomety nebo obyčejné 9ti milimetrovky.

Tučňák nikdy nebyl v boji zdatný, což poznal i při pár bojích s Batmanem. Vypadalo to asi takhle: Průser - boj - Arkham.

Stereotyp však každého začne nudit, a tak se Tučňák rozhodl, že si zavede takový "menší" noční klub Iceberg Lounge. Perou se tu peníze, hraje hazard, vydírá, předávají se zde drogy... Mohli bychom tu být s výčtem nepravostí do aleluja.

"Pokud by jste patřili mezi elitní gothamské kriminálníky a potřebovali by jste pomoc, tak na Oswalda Cobblepota se můžete spolehnout. Samozřejmě za drobný poplatek."
(útržek článku ze serveru edna.cz)Náhlá moc

V Gothamu je však zemětřesení. Po něm je vyloučen Gotham ze Spojených států. Tučňák se najednou dostává díky nočnímu klubu k moci. Lidé k němu chodí pro rady, Tučňák sám je na vrcholu, má přehled o všem, co se v Gothamu děje. Ovládá místní tunel, kterým se dováží do města zásoby spousty věcí. Shodou okolností je jeho společníkem bývalý Bruceův přítel. Po jeho smrti dělá Batman zátah na celý Tučňákův noční klub.

Spojenci

Tučňákovými spojenci jsou Kabuki twins. Dohromady se o nich nic moc neví. Jsou tiché asijské stoupenkyně, které existují jen v animovaných příbězích, v komixech se nikdy neobjevily. Mají červený kostým, rudé rty a nikdo neví, zdali jsou čepele na jejich rukách součásti orgánů nebo pouze další část kostýmů, které jsou spolu s pružností a ohebností jejich nejsilnější zbraní.

Jejich skutečné jména jsou (snad) Gale a Peri (někdy také Perry). Ale otázka, co je na tom pravdy. Jednou dokonce unesly Alfreda.

Nepřátelé

Jmenovat Batmana je asi už zbytečné :))) Ale objevuje se tu další zločinec, který vlastně vznikl díky Penguinovi. Ano. Je řeč o Catwoman.

Selina Kyle, jak se Catwoman původně jmenovala, přišla na Tučňákovy záměry podrobit si město a nenechala si to pro sebe. Proto jí Penguinův spojenec shodil z mrakodrapu. Selina ale přežila a získala lepší schopnosti, zbystřily jí smysly.

Když chce Tučňák převzít část města nazývající se East End, najal si Zeeise, který měl Cat zabít. Ta to zjistila a od té doby spolu moc kamarádi nejsou no :D


Filmovou hvězdou

Postava Penguina se objevila ve filmu hned dvakrát. V roce 1960 ji zahrál Burgess Meredith.

A později, v Batman returns, si jej zahrál Danny deVito, který jak uslyšel tuto nabídku, nečetl ani scénář a okamžitě podepisoval smlouvu.
Abych pravdu řekla, hodí se mi k té postavě oba dva, každý má v sobě něco z předlohy.

A co říct na závěr?? No takhle postava se mi určitě líbí, nejenom proto, že vyniká svým intelektem a geniálně promyšlenými kroky. On je to vlastně chudák. Nad touhle postavou jsem seděla celkem dlouho, než jsem na něj vyhrabala aspoň ty nejzákladnější informace, taky se mi stalo, že jsem celý článek napsala a později jsem zjistila, že se prostě neuložil.

A co si o téhle postavě myslíte vy??
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nine (DH) Nine (DH) | Web | 27. června 2009 v 11:14 | Reagovat

Tak já opět přiznávám, že komiksy ani animované TV verze neznám, takže je to pro mě tak trochu novinka :-)
První, co mě napadlo, když jsem viděla nahoře ten obrázek Tučňáka, že je to celý Robin Williams :-D To asi ten nos...
A musím říct, že Tučňák De Vita vypadá dost hrůzostrašně, nebo aspoň na téhle fotce... :-)
Ale každopádně zajímavý padouch :)

2 Cherry Cherry | 27. června 2009 v 14:31 | Reagovat

Hey nechapu jak to souvisi z Jokerem ae newadi.. hezké obrázky 8-)  O_O

3 Teryl Teryl | Web | 27. června 2009 v 20:42 | Reagovat

Musím se přiznat, že Penguina moc ráda nemám... je to taková melodramatická a politováníhodná postava, které mi je spíš líto, než aby mi naháněla strach. Prostě na Jokera nemá a nikdy nebude (v animákách mu to taky pěkně natírá :D) A hlavně nemám ráda jeho splznění v poměrně novém animáku Batman, kde z něho udělali zrzavého, malého záškodníka  :D

4 Barley Barley | Web | 21. července 2009 v 13:25 | Reagovat

Jo máš pravdu, v animákách už to dávno není jak v komixech... jenomže některé části komixů by asi pro menší děcka nebyly a právě pro ně jsou ty animáky dělané, protože vydělávají nejvíc peněz...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama