Jokerovy cíle

25. května 2009 v 21:58 | BANG
Joker má hned několik cílů... Tady jsou ty hlavní...

Na začátku mu jde o samotného Batmana. Chce vyčistit město od maskovaného mstitele a proto zvolí dost krutou metodu. Dokud se mu Batman nevzdá a neukáže svou pravou tvář, zabíjí lidi jednoho po druhém den co den. Ví, že Batman není schopen toto snést. Pak jej však Harvey s Batmanem vlastně přelstí a snaží se jej vylákat tak, aby jej Batman mohl zastavit.Po Batmanově havárii si však uvědomuje, že Batmanovo chování se naprosto liší od jeho teorií o lidech. Batman nezabíjí a Joker se snaží, aby porušil svoje pravidlo tím, že nastavuje vlastní kůži a pokouší Batmana znova a znova.


Na každého dojde a na Jokera taky. Díky tajnému plánu komisaře Gordona se dostává do cely předběžného zadržení a poprvé se setkává s Batmanem osobně mezi čtyřma očima. Přizná se mu, že jej zabít nechce, neboť je s ním příliš velká legrace.

Z kriminálky se pomocí výbuchu dostává a pokouší Batmana co to jde. Zná lidi a chce to předvést i Batmanovi. Tvrdí, že i ti zdánlivě nejlepší lidé mohou klesnout na jeho úroveň a dává to najevo hned několika případy. K tomu prvnímu patří hra s loděmi. Jde krásně vidět, jak i ti civilizovaní lidé přemýšlejí o vraždě jiných lidí, i když za normálních okolností by k tomu nedošlo a i ti nejhorší se dokážou rozhodnout správně. Na poslední chvíli se nikdo z "civilizovaných" neodváží druhou loď odpálit.


V druhém případě však Jokerova lest vyjde. Zničí vše Harveymu blízké a zabíjí jeho přítelkyni Rachel, čímž se Dentovi řítí jeho život jak domeček z karet a v tu chvíli se z něj stává brutální TwoFace, mstícího Rachelinu smrt a rozhodujícího o životě ostatních hodem mincí, dříve jeho šťastným amuletem, napůl zničeným po Rachelině smrti.

Mezitím Joker zabíjí i mafiány, kteří se mu nehodí... Tvrdí, že jim jde pouze o peníze a že "tohle město si zaslouží lepší zločince", a on mu je dodá...

(it´s not about money...)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama