Harvey Dent/Two-Face

29. května 2009 v 23:22 | BANG

Harvey je vlastně jedna z nejdůležitějších postav. Joker na něm předvádí teorii chaosu a dokazuje Batmanovi, jak i ten nejčestnější člověk může lehce ztratit půdu pod nohama. Harvey je vlastně jen oběť, i když je označován za kata a soudce v jedné podobě.


O Harveym
Harvey kandidoval na nového státního návladního Gothamu, což se mu značně podařilo, vyhrál volby na celé čáře.
(Dent 68%, Garcetti 19%, Worthington 13%)

Harvey se pokouší očistit město od zločinu, dát mu novou naději, donutit lidi věřit, že se město ještě může změnit. Vyšetřuje i policejní sbor, ke kterému vůbec nemá důvěru, neboť ví, že Gordonovi lidi dělají pro mafii a skupují drogy. I když většinu policistů dostane ze služby, ti nejméně důvěryhodní zůstávají. Podezírá komisaře Gordona z paktování se s Batmanem.
Milují jej všichni. Média jej opěvují, lidé mu provolávají slávu...

Jeho románky
Harvey miluje jedinou osobu na světě a dal by za ní i život. Je to Rachel, shodou okolností i bývalá přítelkyně Brucea/Batmana. Harvey netuší o Rachelině slibu Bruceovi, že jakmile se vzdá Batmana, vrátí se k němu. Nakonec si Rachel vše rozmýšlí a slíbí svoji ruku Harveymu.

Harvey & Batman
Bruce věří, že když Dent úspěšně zbaví Gotham zločinu, může položit Batmanovský oblek na hřebík a vrátit se k Rachel. Ta se bohužel rozhoduje mezi ním a Harveym. Když Batman navrhne, že se vzdá, Rachel pochopí, že stejně nebudou moct být spolu, a po fiasku na svolané konferenci, kdy se Harvey sám prohlásí za Batmana, aby nastavil svou vlastní kůži, Rachel se rozhodne provdat se za Harveyho.

Jediný problém byl - jak jinak - Joker. Na nepovedené oslavě pochopil, že Batman miluje Rachel a nejdřív dokonce uvěřil, že Batman je Harvey, později mu to potvrdilo samotné Dentovo "přiznání". Po úžasné automobilové honičce si však uvědomí, že Harvey a Batman jsou dvě rozdílné osoby a pochopí i jejich milostný trojúhelník.

"Málem jsem si myslel, že jsi Dent, jak ses pro ni tam dolů vrhnul... Ha Ha"

"Ví Harvey o tobě a své nastávající??"
(Jokerův rozhovor s Batmanem)

Šílenství je jako gravitace...
Najednou Harveyho život postihne tragédie. Když jej Gordon zachrání a Harvey si oddechuje, doufá, že už je po všem, to nejhorší teprve nadejde. Policista Wuertz jej má odvézt domů, ale místo toho jej omráčí a doveze do budovy plné barelů s naftou. To samé udělá Ramirezová s jeho láskou Rachel. Oba vědí, že pro jednoho z nich je to poslední hodinka. V té chvíli si oba myslí, že Rachel přežije. Jenže netušili, že Joker prohodil adresy.

"On je na 52. číslo 520 a ona... je na Avenue X u Cicera..."

Joker ví, že Batman by okamžitě jel pro Rachel, jenže ta mu tolik nepadne do noty jako Harvey, u kterého chce, aby zůstal naživu, aby ukázal Batmanovi, jak rychle se čestný člověk dostane na jeho úroveň, když se mu sebere smysl žití...

Batman Jokerovi uvěří a zachrání místo své milované Rachel Harveyho... Ten jak se dozvídá o Rachelině smrti a neustále si přehrává jejich poslední rozhovor, mění se v brutálního Two Face, naprosto zoufalého člověka toužícího po pomstě.


Svého štěstí strůjcem...
Nový státní návladní má svůj vlastní recept na štěstí... Má otcovu starou minci se dvěma hlavami, na kterou sbalil i Rachel.

"Tátova šťastná mince, vzpomínáš? Dostal jsem tě právě na ni," "Takovou věc bys nenechal na náhodě." "Náhodě se dá pomoct..."


Po havárii Batman vyloví z trosek domu, ve kterém Rachel zemřela, Harveyho minci pro štěstí, kterou jí dal před její smrtí. Bohužel je na druhé straně zničená a poškrábaná.
Stejně jako Harveyho obličej - jednu část má v pořádku, na druhé mu uhořela při havárii kůže. Odmítá kožní štěpy, transplantace nebo podobné zákroky. Nechce skrývat svoji pravou totožnost - Harvey Dvojí tvář, TwoFace. Tuhle přezdívku mu dali už dávno policisté z Gordonovy jednotky.


Jde o to, co je fér...
Harveyho navštíví při jeho pobytu v nemocnici sám Joker. "Postrčí šílenství" a Harveyho přesvědčí o pomstě. Dokonce sám nechává Harveyho, aby rozhodl o jeho životě hodem napůl zničenou mincí. Harvey v Jokerovi vidí spojence, člověka, který jedná "FÉR" a proto jej nezabíjí a ani se nechce pomstít, i když věří, že to byl právě Jokerův plán zabít Rachel.


Kat se dvěmi tvářemi...
Harvey se začíná postupně mstít. Končí to pěti mrtvými, dva z toho jsou policisté, kteří odváželi jeho a Rachel na smrt. Chce se pomstít i Gordonovi a proto unáší jeho rodinu, aby Gordon, který také rozhodoval o Rachelině smrti, zaplatil stejně jako on sám.
Chce zabít jeho syna, ale Batman zakročí. Harveyho čeká pád z sedmimetrové budovy a umírá.

"Buď člověk zemře jako hrdina, nebo se dožije toho, že se z něj stane padouch."

Jeho činy však na sebe bere Batman, aby Gotham neztratil poslední špetku naděje, kterou mu dodával Harvey.


Harvey byl skoro do konce příběhu kladná postava, dokud se mu nestala tragédie. Není ani takový záporák, protože víme, co se mu stalo a i když to neospravedlňuje jeho činy, chápeme jej a spíše litujeme... Každopádně tahle postava je mi hodně sympatická a bez něj by děj v Nolanově filmu vlastně nedával i takový smysl...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 therealtrue22 therealtrue22 | Web | 10. ledna 2013 v 22:34 | Reagovat

Pěkně zpracované, pouze barva textu by byla tmavší, vypadalo by to lépe :-) Jinak Batmana milujeme snad úplně všichni, skvělý film!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama