Bruce Wayne/Batman

24. května 2009 v 23:36 | BANG

Bruce Wayne/Batman


Bruce Wayne je ve městě považován za "Miliardáře bez příčiny", lehkomyslného a lehce arogantního boháče. Nikdo však ale netuší, že tento člověk noc co noc riskuje svůj krk jen proto, aby očistil Gotham od zločinu...

Bruce Wayne z pohledu společnosti a médií

Bruce je označován za playboye, nejvýznamnější celebritu Gothamu, rošťáka a extravagantního člověka bez cílů, který prý za nic nebojuje, ničeho se nesnaží dosáhnout. Bruce Wayne, aby se dobře najedl, odkoupí dům jen proto, aby si se svými krasavicemi měl kam sednout, je vlastníkem Wayne Enterprises a často plní první stránky bulváru.

Jeho minulost
Do svých 10ti let prožíval šťastné dětství se svými rodiči. Thomas a Martha Waynovi byli velice oblíbení lidé, zároveň i bohatí, ale i přes svůj veškerý majetek věnovali svůj čas humánním věcem. Thomas vedl největší kliniku v Gothamu a často se podílel na stavbách novinek v Gothamu, jako byla například stavba jednokolejky. Martha byla zase lídrem komunitních aktivistů a učitelka na půl úvazku v nejnebezpečnějších částech města.Bohužel v Bruceově deseti letech byli přímo před jeho očima obazastřeleni, a Bruce byl svěřen do péče rodinného sluhy, věrného Alfreda Pennywortha. Na sedm let se ztrácí, po Alfredově prohlášení si lidé myslí, že je Wayne mrtev a firmu ovládá William Earle, který vydává akcie firmy na burze. V tu chvíli se však Bruce vrací na scénu, odkupuje většinu akcií a tím se stává generálním ředitelem své vlastní firmy.


Jeho bydliště
Bruce se po svém "zmrtvýchvstání" stěhuje zpět do rodinného sídla po předcích - Wayne Manor. V něm však nevydrží dlouho, je zničeno při Batmanově boji, ale novináři si to vykládají jako nepovedený Bruceův večírek, kde se tak opil, že celé své sídlo podpálil. Proto se musí vrátit do ulic velkoměsta, dokud se jeho sídlo neopraví.


Bruceovy románky
Jediná jeho skutečná láska byla vždy Rachel, která se zamiluje do Harveyho Denta a později umírá, ale na veřejnosti se často objevuje se čtyřmi až šesti kráskami po boku. Obvykle jde o modelky, ale posledně se zde objevily i primabaleríny moskevského baletu, se kterými neměl problém odjet sám na luxusní jachtě a tím zrušit veškeré Gothamské vystoupení, jen aby si tím zajistil alibi a mohl vykonávat povinnost Batmana.
(Rachel)


Batman

Bruce nedokáže zvládat neschopnost policie a proto bere zákone do vlastních rukou. Nemá žádné zvláštní schopnosti, jen své konto a přátele, kteří mu pomáhají, jak s taktikou, tak s výzbrojí (Alfred, L. Fox).

Batman vlastně vznikl Bruceovým strachem z netopýrů. Sám se jich bál, a tak doufal, že se jich budou bát i jeho protivníci.

Batmanovi protivníci
Batmanovým nejznámnějším protivníkem je bezpochyby Joker. Tenhle šílenec, neustále mající na tváři úsměv, je naprosto nevyzpytatelný. Zároveň ale přiznává, že "Batsy" je jeho druhou půlkou, jeho smyslem žití a bez sebe by ani jeden nemohl existovat. Možná to tak nevypadá, ale jsou z nich i velice podivní přátelé, dokážou se navzájem přizabít, ale i společně zasmát.
Joker se neustále vysmívá Batmanově pravidlu - nikoho nezabít, a snaží se jej k tomu dohnat. V comicsu se dokonce objevili Batman a Joker po 30ti letech, kdy je zdánlivě "vyléčený" Joker propuštěn z Arkhamu, ale jakmile opustí jeho mříže, začně tropit paseku. V závěrečném boji Batmana a Jokera mu Batsy nechtě nalomí vaz a Joker se mu neustále směje, že jej i po těch 30ti letech nedokáže zabít a vaz si dolomí se smíchem sám a tak páchá sebevraždu.


Dalším známým padouchem je také Hádankář. Pokládá otázky a za každou Batmanovu špatnou odpověď umírají lidé.

Neodmyslitelně zde patří i Two Face, bývalý státní návladní Harvey Dent, kvůli kterému Batman riskuje svůj čistý rejstřík, aby uchránil obyvatelům Gothamu víru v dobro. Vrásky na čele mu také dělá Tučňák, o kterém se uvažuje jako potencionálním Batmanově protivníkovi v třetím filmovém díle.

A abychom přidali i to "něžné" pohlaví...
Catwoman, kočka, která má drápky a pro zisk čehokoliv cenného s motivy kočky je schopna riskovat život. Zároveň patří i mezi Batmanovy lásky-úlety??


Další protivnice jsou i Harley Quinn, Jokerova společnice, která Batmana využije k pomstě Jokerovi a vzburcováním jeho žárlivosti, když začne s Batmanem flirtovat a dožene Jokera k největší rvačce s Batmanem vůbec. Její přítelkyně je Poison Ivy, velká milovnice kytek, která taky nemá problém nad Batmanem semtam vyhrát.
Batman a média/lid
Zezačátku vypadal v očích Gothamských obyvatel Batman jako spása. Uctívali jej, zároveň z něj měli trochu strach a v hlavách jim vrtala otázka, kdo vlastně může být??

Postupně se začaly objevovat kriminální živly, vyhledávajíc přímo Batmana a burcující se mezi sebou, kdo konečně Batmanovi masku sundá. Proto začala taková malá válka v ulicích a lidé začali umírat. Média začala vinit právě Batmana z "přitahování horších a horších zločineckých mozků a tím i zvyšující se úmrtnost v Gothamu.

Dokonce dojde ke chvíli, kdy je Bruce skálopevně přesvědčen o nutnosti svého doznání, aby zastavil vraždění, ale nakonec z jeho plánu padá, právě díky Harveymu.

Jediní lidé, znající pravdu o identitě Bruce Wayna je jeho věrný sluha Alfred, zkušený Lucius Fox, sestrojující mu vybavení a jeho láska Rachel, která jej právě díky Batmanovi opouští, protože nedokáže snést ten stres a napětí. V temném rytíři se o Bruceově tajemství dozvídá i Coulmen Reesse, Waynův podřízený, který chce Batmanovu totožnost odhalit, ale ve chvíli, kdy jej Batman opět zachrání si tajemství nechává pro sebe.

Batsyho přátelé
Nejbližším člověkem je mu samozřejmě Alfred, který se o Bruce stará od smrti jeho rodičů a je jeho ustanoveným opatrovníkem až do Bruceovi plnoletosti. Dalším člověkem zasluhujícím Bruceovu důvěru je již výše zmíněný Lucius Fox, člověk, na kterém leží celý chod Wayne Enterprises, což obyvatelé Gothamu považují za snad nejlepší Waynův tah. Lucie se stará o Bruceovo vybavení. Mezi přátele patřila i jeho dávná láska Rachel, opatrující jeho tajemství. Ve chvíli, kdy Bruce vystaví Rachelina přítele Harveyho nebezpečí, se Rachel definitivně rozhodne provdat za Harveyho, k čemuž nedojde díky její smrti. U této postavy je zajímavé, že v komixu vůbec zmíněná není.
Zvláštním Batmanovým přítelem se stává i komisař Gordon, Batman pomáhá a věří. Pokud komisař potřebuje pomoc, rozsvicuje reflektor na střeše kriminálního oddělení s Batmanovým znakem, přičemž se vymlouvá na poruchu osvětlení.

Toto je takové delší shrnutí o Batmanovi, částečně se popis prolíná s komixem, částečně s oba Nolanovými filmy. Tak doufám, že to není moc nudné, ale tahle postava i když nepatří mezi mé oblíbené, mě fascinuje, neboť bez něj by nemohl být i Joker, kterému je tenhle blog vlastně určen.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama