Květen 2009

The killing joke 1

31. května 2009 v 21:31 | BANG


Movies

31. května 2009 v 17:05 | BANG
Tady dávám takový seznam všech mých oblíbených i neoblíbených filmů, až jich bude víc, tak je rozřadím na víc kategorií :)

Animáky
...........................................................Monstra vs. Vetřelci
...........................................................Doba ledová 3
...........................................................Return of the Joker

Akční
..........................................................Temný rytíř
..........................................................Milionář z chatrče

..........................................................Harry Potter a Princ dvojí krve

Komedie

..........................................................

Horor
.........................................................Stmívání

Parodie
..........................................................Stmívání - stojí za to!!


HERCI

Heath sice vede na celé čáře, ale semtam se objeví oblíbení herci a herečky, které bych chtěla zmínit...
Monstra vs. Vetřelci

31. května 2009 v 13:54 | BANG

"WoW, ty ale záříš..." "Oh, děkuju" "Ne, NE, Susan ty vážně ZÁŘÍŠ!"

Susan Murphyovou čeká svadba s pohledným moderátorem Dereckem, ale chvíli před tím na ni spadne meteorit. Než před oltářem stihne říct své ano, vyroste do obřích rozměrů a stačí svou silou zničit nechtě celý kostel. Proto je převezena do tajné vládní budovy pro monstra, neboť lidé nedokážou snést pravdu o monstrech.

Milionář z chatrče

31. května 2009 v 13:21 | BANG

(originální název Slumdog Millionaire)

Mladý Jamal Malik sedí v horkém křesle indické verze soutěže Chcete být milionářem? a od pohádkové výhry jej dělí pouze jediná otázka. Než však moderátor otevře pusu aby položil poslední otázku, ozve se gong označující konec dílu. Jakmile Jamal vyjde ze dveří, bere jej policie na svou stanici, aby z něj vypáčili, jak se mohl mladý Ind jen s nejzákladnějším vzděláním dostat na pohádkovou příčku deseti milionů rupií, které nedosáhli ani učení odborníci. Jamala čeká tvrdá rekapitulace jeho života.

Joker

30. května 2009 v 23:01 | BANG
The Joker

Joker je snad největším a neznámějším Batmanovým protivníkem. Sám se označuje za agenta chaosu, ale ostatní jej mají jen za teroristu a naprostého šílence bez kapky citu opovrhujícím majetkem a penězi. Tady o něm napíšu jen jako o filmovém charakteru, v rubrice Joker bude i komixová postava.

Většina věcí o něm je již v samostatné rubrice, proto zde udělám jen rozcestník, neboť tahle výjimečná postava si zaslouží více než jeden článek...

Jokerova historie
Ve filmu totálně není známá. Zčistajasna se objeví a začne házet do vzduchu vše kolem. Nejdříve je podceňován jak mafiány, tak i samotným Batmanem.
Jokerovy zbraně

30. května 2009 v 23:00 | BANG

Zde najdete přehled nejoblíbenějších Jokerových zbraní...

DARK KNIGHT

30. května 2009 v 22:44 | BANG
Zde najdete všechno o dílech Batmana, postavách, premiérách a hlavně o JOKEROVI!!

Nechtěla jsem nazvat tuhle rubriku přímo Batman, protože má hodně společného i s Jokerem, tak jsem zvolila název Nolanova druhého filmu o Batmanovi.


The Dark Knight movie


Heathův JokerPostavy ve filmu
Batman 3 (?)

Dark Knight COMICSKomixový Joker

ZáporáciZáporáčky

Joker & Fans

Nesmíme zapomenout ani na nás, Jokerovy fanoušky!! :D Šílenství je jako gravitace a nás to chytlo taky...
Konkurence
Tetování?? Jedině Jokera!!

30. května 2009 v 22:21 | BANG

Tak jsem našla pár zajímavých obrázků lidí, které Joker vážně nadchnul, a tak si ho nechali zvěčnit na vlastní tělo :D Některé vypadají úžasně!!

NeW deSIgN

30. května 2009 v 20:51 | BANG

Tak abych tenhle blog nějak odstartovala :D Konečně jsem dodělala nový design k novému blogu, sice to ještě trochu drhne, ale na tom se zapracuje :D Každopádně doufám, že se vám bude líbit :))) Barley :D

PS: Nechtěla jsem dělat nějaký obsáhlý blog, kde bych měla milion různých věcí.. Na takový blog příjdete, menu je narvané vším možným a orientace nulová... Tenhle blog bude výhradně o filmech a nejvíce o Jokerovi!!

Harvey Dent/Two-Face

29. května 2009 v 23:22 | BANG

Harvey je vlastně jedna z nejdůležitějších postav. Joker na něm předvádí teorii chaosu a dokazuje Batmanovi, jak i ten nejčestnější člověk může lehce ztratit půdu pod nohama. Harvey je vlastně jen oběť, i když je označován za kata a soudce v jedné podobě.


O Harveym
Harvey kandidoval na nového státního návladního Gothamu, což se mu značně podařilo, vyhrál volby na celé čáře.
(Dent 68%, Garcetti 19%, Worthington 13%)

Harvey se pokouší očistit město od zločinu, dát mu novou naději, donutit lidi věřit, že se město ještě může změnit. Vyšetřuje i policejní sbor, ke kterému vůbec nemá důvěru, neboť ví, že Gordonovi lidi dělají pro mafii a skupují drogy. I když většinu policistů dostane ze služby, ti nejméně důvěryhodní zůstávají. Podezírá komisaře Gordona z paktování se s Batmanem.
Milují jej všichni. Média jej opěvují, lidé mu provolávají slávu...

Jeho románky
Harvey miluje jedinou osobu na světě a dal by za ní i život. Je to Rachel, shodou okolností i bývalá přítelkyně Brucea/Batmana. Harvey netuší o Rachelině slibu Bruceovi, že jakmile se vzdá Batmana, vrátí se k němu. Nakonec si Rachel vše rozmýšlí a slíbí svoji ruku Harveymu.

Harvey & Batman
Bruce věří, že když Dent úspěšně zbaví Gotham zločinu, může položit Batmanovský oblek na hřebík a vrátit se k Rachel. Ta se bohužel rozhoduje mezi ním a Harveym. Když Batman navrhne, že se vzdá, Rachel pochopí, že stejně nebudou moct být spolu, a po fiasku na svolané konferenci, kdy se Harvey sám prohlásí za Batmana, aby nastavil svou vlastní kůži, Rachel se rozhodne provdat se za Harveyho.

Jediný problém byl - jak jinak - Joker. Na nepovedené oslavě pochopil, že Batman miluje Rachel a nejdřív dokonce uvěřil, že Batman je Harvey, později mu to potvrdilo samotné Dentovo "přiznání". Po úžasné automobilové honičce si však uvědomí, že Harvey a Batman jsou dvě rozdílné osoby a pochopí i jejich milostný trojúhelník.

"Málem jsem si myslel, že jsi Dent, jak ses pro ni tam dolů vrhnul... Ha Ha"

"Ví Harvey o tobě a své nastávající??"
(Jokerův rozhovor s Batmanem)

Šílenství je jako gravitace...
Najednou Harveyho život postihne tragédie. Když jej Gordon zachrání a Harvey si oddechuje, doufá, že už je po všem, to nejhorší teprve nadejde. Policista Wuertz jej má odvézt domů, ale místo toho jej omráčí a doveze do budovy plné barelů s naftou. To samé udělá Ramirezová s jeho láskou Rachel. Oba vědí, že pro jednoho z nich je to poslední hodinka. V té chvíli si oba myslí, že Rachel přežije. Jenže netušili, že Joker prohodil adresy.

"On je na 52. číslo 520 a ona... je na Avenue X u Cicera..."

Joker ví, že Batman by okamžitě jel pro Rachel, jenže ta mu tolik nepadne do noty jako Harvey, u kterého chce, aby zůstal naživu, aby ukázal Batmanovi, jak rychle se čestný člověk dostane na jeho úroveň, když se mu sebere smysl žití...

Batman Jokerovi uvěří a zachrání místo své milované Rachel Harveyho... Ten jak se dozvídá o Rachelině smrti a neustále si přehrává jejich poslední rozhovor, mění se v brutálního Two Face, naprosto zoufalého člověka toužícího po pomstě.


Svého štěstí strůjcem...
Nový státní návladní má svůj vlastní recept na štěstí... Má otcovu starou minci se dvěma hlavami, na kterou sbalil i Rachel.

"Tátova šťastná mince, vzpomínáš? Dostal jsem tě právě na ni," "Takovou věc bys nenechal na náhodě." "Náhodě se dá pomoct..."


Po havárii Batman vyloví z trosek domu, ve kterém Rachel zemřela, Harveyho minci pro štěstí, kterou jí dal před její smrtí. Bohužel je na druhé straně zničená a poškrábaná.
Stejně jako Harveyho obličej - jednu část má v pořádku, na druhé mu uhořela při havárii kůže. Odmítá kožní štěpy, transplantace nebo podobné zákroky. Nechce skrývat svoji pravou totožnost - Harvey Dvojí tvář, TwoFace. Tuhle přezdívku mu dali už dávno policisté z Gordonovy jednotky.


Jde o to, co je fér...
Harveyho navštíví při jeho pobytu v nemocnici sám Joker. "Postrčí šílenství" a Harveyho přesvědčí o pomstě. Dokonce sám nechává Harveyho, aby rozhodl o jeho životě hodem napůl zničenou mincí. Harvey v Jokerovi vidí spojence, člověka, který jedná "FÉR" a proto jej nezabíjí a ani se nechce pomstít, i když věří, že to byl právě Jokerův plán zabít Rachel.


Kat se dvěmi tvářemi...
Harvey se začíná postupně mstít. Končí to pěti mrtvými, dva z toho jsou policisté, kteří odváželi jeho a Rachel na smrt. Chce se pomstít i Gordonovi a proto unáší jeho rodinu, aby Gordon, který také rozhodoval o Rachelině smrti, zaplatil stejně jako on sám.
Chce zabít jeho syna, ale Batman zakročí. Harveyho čeká pád z sedmimetrové budovy a umírá.

"Buď člověk zemře jako hrdina, nebo se dožije toho, že se z něj stane padouch."

Jeho činy však na sebe bere Batman, aby Gotham neztratil poslední špetku naděje, kterou mu dodával Harvey.


Harvey byl skoro do konce příběhu kladná postava, dokud se mu nestala tragédie. Není ani takový záporák, protože víme, co se mu stalo a i když to neospravedlňuje jeho činy, chápeme jej a spíše litujeme... Každopádně tahle postava je mi hodně sympatická a bez něj by děj v Nolanově filmu vlastně nedával i takový smysl...

Jokerova image

25. května 2009 v 22:39 | BANG
Joker má spousty podob, od svého oblíbeného fialového obleku se zelenou vestičkou, až po look "sexy sestřičky".

Už od dob komixového Jokera byla pro tuto postavu charakteristická fialová barva s kombinací barvy jiné, výrazné, v tomto případě se jí stala barva zelená.

Celý Jokerův oblek tvoří několik vrstev. Na sobě nosí těžký fialový kabát, ve kterém obvykle skladuje svoji sbírku nožů a škrabek. Většinou pod ním mívá modré sako, které samo o sobě není jinak výrazné. Na řadu přichází vestička s již zmíněnou zelenou barvou. Pod ní má Joker už pouze modrou košili se zelenou kravatou. Kalhoty jsou rovněž fialové, ponožky jsou kostkované s barvami tmavě fialové a zelené.

Převlek č. 1: Obyčejný zloděj...


Tenhle model Joker použil, aby oklamal své kolegy zloděje a postupně je mohl nechat pozabíjet navzájem. Musel trochu riskovat, protože jeden zloděj pochopil jeho záměr a chtěl jej zabít v domění, že si tím zachrání život. Obličej mu zakrývá ručně malovaná maska.

Převlek č. 2: Příslušník čestné gardy


Povedený převlek za příslušníka policie ve slavnostním obleku Joker použil při atentátu na Gothamského starostu. Kupodivu je to jediná scéna, kde Joker nemá makeup, rozcuchané vlásky má schované pod čepicí a dokonce mu to tam sluší bez ohledu na ty jizvy. Převlek to byl super, atentát by se mu málem povedl, nebýt poslední chvíle kdy si jej všiml (tehdy ještě) poručík Gordon.

Převlek č. 3: Gothamské sestřičky

No a náš nejslavnější převlek, který měl asi nejvíce úspěch :D Joker jako zdravotní sestřička "Mathilda", která má na obleku hlášku I belive in Harvey Dent. V této scéně šel Joker "postrčit šílenství" u Harveyho, promluvit si s ním a tím i zajistil jeho proměnu v kata Two-Face.

Teda, kdyby u nás ordinovaly tyhle sestřičky, asi se ze mě stane hypochondr :D


Veselé sestřičky v Gothamu...

Why so serious?? Aneb chceš vědět odkud mám jizvy??

25. května 2009 v 22:06 | BANG

Aneb chceš vědět, odkud mám tyhle jizvy?


Asi se nedopídíme k pravému příběhu Jokerových jizev, a i kdyby jste nějaký z jeho příběhů slyšeli, nejspíš je to to poslední, co v životě uslyšíte... A proč zrovna jizvy?? Chris Nolan chtěl člověka postihnutého nejen na duši, ale i na těle a jizvy se mu zdály dokonalé. Popravdě, ta chemička už by diváky tolik nenadchla, i když páru lidí se ani jizvy nezdály...

Joker si obvykle své jizvy schovává pod makeupem, ale zároveň zvýrazňuje červenou barvou, kterou si vždy rozpatle po skoro celém obličeji. Když má možnost, na své jizvy upozorňuje.

První je scéna s igelitovým pytlem, kdy Joker vypráví Gambelovi v jeho posledních chvilkách života o Jokerově krušném dětství...


Volný překlad:
Gambolovi spojenci: Hej Gambole, jsou tu nějací lidi, tvrdí, že právě zabili Jokera..
Gambol: Takže, mrtvej, to je za pět set...
Joker: A co živej?? chceš vědět, kde jsem přišel k těm jizvám?? Můj otec byl opilec a ranař... Jednu noc se zcvokl víc než obvykle... Máma se snažila bránit kuchyňským nožem.. To neviděl rád... Opravdu ne... Tak do ní ten nůž přímo přede mnou vrazil... Smál se při tom... Pak se mě zeptal: Proč tak vážně?... Přišel s tím nožem ke mně a zeptal se: PROČ TAK VÁŽNĚ? Strčil mi ostří do pusy... Vneseme do toho obličeje úsměv... Aaaa... Proč tak vážně??

Druhý příběh vypráví Rachel na Dentově oslavě...


Joker: Stihli jsme to!... Dobrý večer dámy a pánové... Dnes se o zábavu staráme my... Mám jedinou otázku... Kde je Harvey Dent?? Víte kde je Harvey?? Víte kdo to je??
(Bruce Wayne jde pro Batoblek)
Joker: Nevíte kde se Harvey nachází?? Potřebuju s ním probrat jednu věc, maličkost... Hm? Ne.
(opět scéna s Brucem)
Joker: Fajn, stačí mi jeho přátelé...
Nějaký nešťastník: Zločinci jako ty nás nevystraší!
Joker: Víte... připomínáte mi otce... Nenáviděl jsem svého otce!!
Rachel: Dobře, stop!
---- Joker se otočí----
Joker: Ale, ahoj krasavice! Ty musíš být Harveyho kočka... A jsi nádherná...
Vypadáš nervózně, to dělají ty jizvy?? Chceš vědět, odkud je mám? Dobře, poslouchej, pojď sem... Měl jsem ženu, nádhernou, jako jsi ty. Pořád mi tvrdila, že se trápím, že bych se měl časteji smát. Začala hrát hazard, a odchytli ji lichváři... Pořezali jí obličej, nemohla se s tím smířit... Chtěl jsem, aby viděla, že mi na těch jizvách nesejde... Tak jsem si vzal břitvu, a udělal tohle... Sám sobě! A víš co ona? Už se na mě nemohla podívat!!... Odešla... Teď beru svět z té humorné stránky... Teď se pořád jen směju...
------ Rachel jej kopne ---
Joker: Ale, malá bojovnice... To mám rád...
Batman: Tak to mě budeš milovat.

Jokerovy cíle

25. května 2009 v 21:58 | BANG
Joker má hned několik cílů... Tady jsou ty hlavní...

Na začátku mu jde o samotného Batmana. Chce vyčistit město od maskovaného mstitele a proto zvolí dost krutou metodu. Dokud se mu Batman nevzdá a neukáže svou pravou tvář, zabíjí lidi jednoho po druhém den co den. Ví, že Batman není schopen toto snést. Pak jej však Harvey s Batmanem vlastně přelstí a snaží se jej vylákat tak, aby jej Batman mohl zastavit.Po Batmanově havárii si však uvědomuje, že Batmanovo chování se naprosto liší od jeho teorií o lidech. Batman nezabíjí a Joker se snaží, aby porušil svoje pravidlo tím, že nastavuje vlastní kůži a pokouší Batmana znova a znova.


Na každého dojde a na Jokera taky. Díky tajnému plánu komisaře Gordona se dostává do cely předběžného zadržení a poprvé se setkává s Batmanem osobně mezi čtyřma očima. Přizná se mu, že jej zabít nechce, neboť je s ním příliš velká legrace.

Z kriminálky se pomocí výbuchu dostává a pokouší Batmana co to jde. Zná lidi a chce to předvést i Batmanovi. Tvrdí, že i ti zdánlivě nejlepší lidé mohou klesnout na jeho úroveň a dává to najevo hned několika případy. K tomu prvnímu patří hra s loděmi. Jde krásně vidět, jak i ti civilizovaní lidé přemýšlejí o vraždě jiných lidí, i když za normálních okolností by k tomu nedošlo a i ti nejhorší se dokážou rozhodnout správně. Na poslední chvíli se nikdo z "civilizovaných" neodváží druhou loď odpálit.


V druhém případě však Jokerova lest vyjde. Zničí vše Harveymu blízké a zabíjí jeho přítelkyni Rachel, čímž se Dentovi řítí jeho život jak domeček z karet a v tu chvíli se z něj stává brutální TwoFace, mstícího Rachelinu smrt a rozhodujícího o životě ostatních hodem mincí, dříve jeho šťastným amuletem, napůl zničeným po Rachelině smrti.

Mezitím Joker zabíjí i mafiány, kteří se mu nehodí... Tvrdí, že jim jde pouze o peníze a že "tohle město si zaslouží lepší zločince", a on mu je dodá...

(it´s not about money...)

Bruce Wayne/Batman

24. května 2009 v 23:36 | BANG

Bruce Wayne/Batman


Bruce Wayne je ve městě považován za "Miliardáře bez příčiny", lehkomyslného a lehce arogantního boháče. Nikdo však ale netuší, že tento člověk noc co noc riskuje svůj krk jen proto, aby očistil Gotham od zločinu...

Bruce Wayne z pohledu společnosti a médií

Bruce je označován za playboye, nejvýznamnější celebritu Gothamu, rošťáka a extravagantního člověka bez cílů, který prý za nic nebojuje, ničeho se nesnaží dosáhnout. Bruce Wayne, aby se dobře najedl, odkoupí dům jen proto, aby si se svými krasavicemi měl kam sednout, je vlastníkem Wayne Enterprises a často plní první stránky bulváru.

Jeho minulost
Do svých 10ti let prožíval šťastné dětství se svými rodiči. Thomas a Martha Waynovi byli velice oblíbení lidé, zároveň i bohatí, ale i přes svůj veškerý majetek věnovali svůj čas humánním věcem. Thomas vedl největší kliniku v Gothamu a často se podílel na stavbách novinek v Gothamu, jako byla například stavba jednokolejky. Martha byla zase lídrem komunitních aktivistů a učitelka na půl úvazku v nejnebezpečnějších částech města.Bohužel v Bruceově deseti letech byli přímo před jeho očima obazastřeleni, a Bruce byl svěřen do péče rodinného sluhy, věrného Alfreda Pennywortha. Na sedm let se ztrácí, po Alfredově prohlášení si lidé myslí, že je Wayne mrtev a firmu ovládá William Earle, který vydává akcie firmy na burze. V tu chvíli se však Bruce vrací na scénu, odkupuje většinu akcií a tím se stává generálním ředitelem své vlastní firmy.


Jeho bydliště
Bruce se po svém "zmrtvýchvstání" stěhuje zpět do rodinného sídla po předcích - Wayne Manor. V něm však nevydrží dlouho, je zničeno při Batmanově boji, ale novináři si to vykládají jako nepovedený Bruceův večírek, kde se tak opil, že celé své sídlo podpálil. Proto se musí vrátit do ulic velkoměsta, dokud se jeho sídlo neopraví.


Bruceovy románky
Jediná jeho skutečná láska byla vždy Rachel, která se zamiluje do Harveyho Denta a později umírá, ale na veřejnosti se často objevuje se čtyřmi až šesti kráskami po boku. Obvykle jde o modelky, ale posledně se zde objevily i primabaleríny moskevského baletu, se kterými neměl problém odjet sám na luxusní jachtě a tím zrušit veškeré Gothamské vystoupení, jen aby si tím zajistil alibi a mohl vykonávat povinnost Batmana.
(Rachel)


Batman

Bruce nedokáže zvládat neschopnost policie a proto bere zákone do vlastních rukou. Nemá žádné zvláštní schopnosti, jen své konto a přátele, kteří mu pomáhají, jak s taktikou, tak s výzbrojí (Alfred, L. Fox).

Batman vlastně vznikl Bruceovým strachem z netopýrů. Sám se jich bál, a tak doufal, že se jich budou bát i jeho protivníci.

Batmanovi protivníci
Batmanovým nejznámnějším protivníkem je bezpochyby Joker. Tenhle šílenec, neustále mající na tváři úsměv, je naprosto nevyzpytatelný. Zároveň ale přiznává, že "Batsy" je jeho druhou půlkou, jeho smyslem žití a bez sebe by ani jeden nemohl existovat. Možná to tak nevypadá, ale jsou z nich i velice podivní přátelé, dokážou se navzájem přizabít, ale i společně zasmát.
Joker se neustále vysmívá Batmanově pravidlu - nikoho nezabít, a snaží se jej k tomu dohnat. V comicsu se dokonce objevili Batman a Joker po 30ti letech, kdy je zdánlivě "vyléčený" Joker propuštěn z Arkhamu, ale jakmile opustí jeho mříže, začně tropit paseku. V závěrečném boji Batmana a Jokera mu Batsy nechtě nalomí vaz a Joker se mu neustále směje, že jej i po těch 30ti letech nedokáže zabít a vaz si dolomí se smíchem sám a tak páchá sebevraždu.


Dalším známým padouchem je také Hádankář. Pokládá otázky a za každou Batmanovu špatnou odpověď umírají lidé.

Neodmyslitelně zde patří i Two Face, bývalý státní návladní Harvey Dent, kvůli kterému Batman riskuje svůj čistý rejstřík, aby uchránil obyvatelům Gothamu víru v dobro. Vrásky na čele mu také dělá Tučňák, o kterém se uvažuje jako potencionálním Batmanově protivníkovi v třetím filmovém díle.

A abychom přidali i to "něžné" pohlaví...
Catwoman, kočka, která má drápky a pro zisk čehokoliv cenného s motivy kočky je schopna riskovat život. Zároveň patří i mezi Batmanovy lásky-úlety??


Další protivnice jsou i Harley Quinn, Jokerova společnice, která Batmana využije k pomstě Jokerovi a vzburcováním jeho žárlivosti, když začne s Batmanem flirtovat a dožene Jokera k největší rvačce s Batmanem vůbec. Její přítelkyně je Poison Ivy, velká milovnice kytek, která taky nemá problém nad Batmanem semtam vyhrát.
Batman a média/lid
Zezačátku vypadal v očích Gothamských obyvatel Batman jako spása. Uctívali jej, zároveň z něj měli trochu strach a v hlavách jim vrtala otázka, kdo vlastně může být??

Postupně se začaly objevovat kriminální živly, vyhledávajíc přímo Batmana a burcující se mezi sebou, kdo konečně Batmanovi masku sundá. Proto začala taková malá válka v ulicích a lidé začali umírat. Média začala vinit právě Batmana z "přitahování horších a horších zločineckých mozků a tím i zvyšující se úmrtnost v Gothamu.

Dokonce dojde ke chvíli, kdy je Bruce skálopevně přesvědčen o nutnosti svého doznání, aby zastavil vraždění, ale nakonec z jeho plánu padá, právě díky Harveymu.

Jediní lidé, znající pravdu o identitě Bruce Wayna je jeho věrný sluha Alfred, zkušený Lucius Fox, sestrojující mu vybavení a jeho láska Rachel, která jej právě díky Batmanovi opouští, protože nedokáže snést ten stres a napětí. V temném rytíři se o Bruceově tajemství dozvídá i Coulmen Reesse, Waynův podřízený, který chce Batmanovu totožnost odhalit, ale ve chvíli, kdy jej Batman opět zachrání si tajemství nechává pro sebe.

Batsyho přátelé
Nejbližším člověkem je mu samozřejmě Alfred, který se o Bruce stará od smrti jeho rodičů a je jeho ustanoveným opatrovníkem až do Bruceovi plnoletosti. Dalším člověkem zasluhujícím Bruceovu důvěru je již výše zmíněný Lucius Fox, člověk, na kterém leží celý chod Wayne Enterprises, což obyvatelé Gothamu považují za snad nejlepší Waynův tah. Lucie se stará o Bruceovo vybavení. Mezi přátele patřila i jeho dávná láska Rachel, opatrující jeho tajemství. Ve chvíli, kdy Bruce vystaví Rachelina přítele Harveyho nebezpečí, se Rachel definitivně rozhodne provdat za Harveyho, k čemuž nedojde díky její smrti. U této postavy je zajímavé, že v komixu vůbec zmíněná není.
Zvláštním Batmanovým přítelem se stává i komisař Gordon, Batman pomáhá a věří. Pokud komisař potřebuje pomoc, rozsvicuje reflektor na střeše kriminálního oddělení s Batmanovým znakem, přičemž se vymlouvá na poruchu osvětlení.

Toto je takové delší shrnutí o Batmanovi, částečně se popis prolíná s komixem, částečně s oba Nolanovými filmy. Tak doufám, že to není moc nudné, ale tahle postava i když nepatří mezi mé oblíbené, mě fascinuje, neboť bez něj by nemohl být i Joker, kterému je tenhle blog vlastně určen.

O filmu

24. května 2009 v 22:07 | BANG
Tohle je kapitola sama o sobě... Tenhle film zbožňuju a nejspíš to bude výkonem Heatha Ledgera... ale pro začátek...
Název: Temný rytíř
Režisér: Ch. Nolan
Postavy a herci:
Batman/Bruce Wayne: Christian Bale
Joker: Heath Ledger
Alfred: Michael Caine
Harvey Dent/Two Face: Aaron Eckart
Rachel: Maggie Gyllenhaal
Jimm Gordon: Gary Oldman
Lucius Fox: Morgan Freeman

Snad jsem tu napsala všechny takové nejhlavnější postavy. A teď k ději...

Děj:

Na křeslo státního návladního usedá Harvey Dent. Miluje jej celý Gotham, stává se oblíbencem i médií, čistí město od mafie a jiných padouchů... Zároveň v něm Bruce Wayne/Batman vidí svého pokračovatele a uvažuje o pověšení Batmanského obleku na hřebík a doufá, že se k němu vrátí zpět jeho dávná láska Rachel, která již má oči jen pro Harveyho. Ve chvíli, kdy to vypadá, že v Gothamu nastane konečně klid, se mafie obrátí na člověka, kterého dost podcenila - Jokera. Naprostého sociopata, psychopata a kdoví co ještě. Ten nejen že začně okrádat mafiány a postupně je likvidovat, hlavně má spadeno na Batmana. Ví přesně, jak se "civilizovaní lidé" v jakékoliv situaci zachovají a jen jej baví si to ověřovat. Na scéně se obbjevuje i komisař Gordon, který má pod sebou mafiánovic lidi, na které jej Harvey neustále upozorňuje, ale marně. V ději je spousta zápletek, jako je zdánlivé odhalení Batmana, zavraždění jedné z hlavních postav, změna Harveyho klidné povahy, Jokerovo vrazdění a jeho teorie o lidech...

Sám film o sobě vás určitě překvapí, i když trvá dvě a půl hodiny, děj se neustále stupňuje a nabírá na intenzitě, zvuk i hudba je úžasně udělaná, za to vděčíme hlavně Hansi Zimmerovi.

Každá z postav má něco do sebe, jsou skvěle zahrané, ale všechny je neuvěřitelně zastiňuje Heathův Joker.

Doporučuju si pustit film s titulky, protože český dabing se prostě nedá no... Každý herec když tu postavu tvořil, tak jí vymyslel chování, držení těla, celkové vzezření a hlavně hlas. Pokud odříznete tento zvuk, je to jak kdyby byla jejich práce neúplná. Je to jak kdyby da Vinci Mona Lisu nevybarvil... Tohle je můj názor...

Každopádně to stojí za to!!